Nintendo NX – gry na kartridżach, a nie na płytach?

Możliwe, że big N postawi na całkiem inne nośniki niż te, do jakich przyzwyczaiły nas duże, współczesne konsole.

Nintendo NX zadebiutuje na rynku w marcu przyszłego roku i niestety nie zobaczymy konsoli podczas czerwcowych targów E3, gdzie Japończycy skupią się jedynie na nowej odsłonie serii The Legend of Zelda. Przypominamy, że tytuł jest szykowany nie tylko na Wii U, lecz również na nieujawnionego wciąż NX-a (to nadal nazwa robocza konsoli).

Niewykluczone, że wspomnianą Zeldę oraz wszystkie inne gry na Nintendo NX zobaczymy nie na płytach, lecz kartach pamięci czy też kartridżach. Mogą na to wskazywać przewidywania finansowe firmy Macronix, która twierdzi (podajemy za serwisem Money-Link), że wyjątkowo przed debiutem NX-a zanotuje znaczny wzrost zysków, podczas gdy zazwyczaj był to słabszy kwartał dla firmy.

Macronix zajmuje się m.in. produkcją kart pamięci. To z fabryk tej firmy wychodzą m.in. czipy używane w kartridżach do 3DS-a. Podobno koncern rozpoczął testowanie nowych układów, które pozwolą na przechowywanie o wiele większej ilości danych w porównaniu z czipami dla wspomnianego handhelda.

Czy Nintendo NX ma z tym coś wspólnego? Niewykluczone. Waszym zdaniem rezygnacja z płytek w nowej konsoli od dużego N jest możliwym scenariuszem?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

5 Shares
Share5
+1
Tweet