Nintendo NX będzie wielką niespodzianką. “Zmieni życie gier wideo”

Satoru Iwata zdradza nieco szczegółów dotyczących nowej platformy.

Prezes Nintendo w wywiadzie dla serwisu Nikkei starał się przybliżyć, do czego zmierza japoński koncern podczas produkcji nowego sprzętu. – Jeśli chcesz rozszerzyć istniejący już sprzęt, to jest nudne. Jeśli chodzi o kształt i formę, zawsze myślimy o tym, jak zaskoczyć gracza, tak samo jak zmienić życie każdego człowieka w grach wideo – tłumaczy Satoru Iwata.

Szef Nintendo wyjawił, że jego firma pracuje nad nowym sprzętem podczas ogłaszania innej ważnej wiadomości, a mianowicie rozpoczęciu współpracy ze spółką DeNa. Ta znana jest przede wszystkim na rynku mobilnym. Nintendo oraz DeNa mają teraz wspólnie tworzyć oprogramowanie na telefony i tablety, w których wykorzystywane będą licencje z produktów Nintendo. W sieci spekuluje się, że może chodzić o przeniesie wielu kultowych postaci jak Mario, Donkey Kong, czy Link na sprzęty mobilne. Jeszcze kilka miesięcy temu, Nintendo jasno podkreślało, że taki scenariusz nie może mieć miejsca. Jak widać realia rynkowe zweryfikowały rzeczywistość.


Czym zatem może być Nintendo NX (NX to nadal nazwa kodowa)? Japoński producent podkreśla, że nie wycofa się z produkcji dedykowanych konsol do gier. Jednocześnie ostatnie doświadczenia z Wii U pokazują, że kiepsko radzi sobie na poletku sprzętów stacjonarnych. W przeciwieństwie do 3DS-a, który sprzedaje się doskonale. Spodziewamy się zatem kontynuacji idei tego drugiego sprzętu, co byłoby dość logicznym posunięciem. Chyba, że faktycznie jak mówi Iwata, byłoby to nudne i po raz kolejny Nintendo zaskoczy graczy nietypowym pomysłem?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

3 Shares
Share3
+1
Tweet