Nintendo NX będzie konsolą przenośną, którą podłączysz do telewizora

Nintendo NX będzie konsolą przenośną, którą podłączysz do telewizora
3DS Newsy Polecamy Wii U

Takie informacje uzyskał od swoich informatorów jeden z branżowych serwisów.

Nintendo NX zadebiutuje na rynku w marcu przyszłego roku i to w zasadzie jedyna oficjalna informacja na temat nowej konsoli od japońskiego producenta. Wcześniej mieliśmy jednak kilka spekulacji oraz plotek na temat tego, że nadchodząca platforma połączy granie mobilne ze stacjonarnym.

Dzisiaj taki scenariusz potwierdza brytyjski Eurogamer, który powołując się na swoje źródła donosi, że Nintendo NX to w zasadzie konsola przenośna, do której będziemy mogli jednak podłączyć kontrolery i potraktować ją jako sprzęt stacjonarny (powyższa grafika nie reprezentuje wyglądu konsoli). Co konkretnie ustalił wspomniany portal? Oto szczegóły w pigułce:

  • Nintendo NX będzie konsolą przenośną;
  • Do konsoli podłączymy pady;
  • Konsolę będzie można podłączyć do TV używając dedykowanej stacji dokującej;
  • Nośnikiem gier na Nintendo NX mają być kartridże, których pojemność ma wynosić prawdopodobnie 32 GB. Z tego też względu zakłada się, że część danych będziemy nadal pobierać z sieci;
  • Sercem Nintendo NX będzie prawdopodobnie procesor Tegra X1 od Nvidia (przynajmniej w taki są uzbrojone obecne konsole deweloperskie);
  • Nintendo NX powinno zostać pokazane publicznie we wrześniu tego roku;
  • Możliwe, że konsola dostanie całkiem nowy system operacyjny;
  • Kompatybilność wsteczna prawdopodobnie nie wchodzi w grę.

Wygląda zatem na to, że Nintendo szykuje sprzęt typowo przenośny, który opcjonalnie podłączymy pod telewizor. Producent ma w sumie doświadczenie w tym segmencie branży, choć nie ma co ukrywać – konkurencja ze smartfonami i tabletami będzie naprawdę ciężka.

Zaznaczamy jednak, że rewelacje Eurogamera nie są oficjalnymi informacjami od Nintendo, zatem należy do nich podejść z pewną dozą ostrożności. Prawdopodobnie serwis wyciągnął to co przedstawił na swoich łamach od kilku deweloperów, tworzących obecnie gry na nadchodzącą konsolę.

Dajcie mimo wszytko znać czy chcielibyście, by scenariusz z przenośnym Nintendo NX rzeczywiście się sprawdził. Obecnie brakuje na rynku mocnego handhelda, więc kto wie, czy NX nie wypełni wkrótce tej niszy stając się godnym następcą 3DS-a.

Ubisoft będzie wspierać Nintendo NX

Ubisoft jest jedną z tych firm, które chętnie wspierają projekty nowych sprzętów do grania. Nintendo NX nie będzie wyjątkiem. Szef koncernu Yves Guillemot podkreślił niedawno, że Nintendo to jeden z najlepszych partnerów biznesowych.

Możecie oczekiwać tego, że będziemy wspierać Nintendo. To jeden z najlepszych partnerów na świecie – powiedział Yves Guillemot na łamach Game Informera.

Wydawca GTA V gorąco o Nintendo NX

Take-Two to jeden z najważniejszych wydawców w naszej branży, zatem każdy śledzi choćby najdrobniejsze informacje płynące ze strony tej firmy. Kilka zdań na temat nadchodzącego Nintendo NX powiedział ostatnio szef korporacji, czyli Strauss Zelnick.

W rozmowie z serwisem The Street przyznał on, że jest bardzo zainteresowany tym, co przedstawi NintendoTo może być bardzo ekscytujące. Nigdy nie możesz skreślać Nintendo. Przez pewien czas są cicho, lecz później wyskakują z czymś naprawdę wyjątkowym. Jesteśmy bardzo zainteresowani i uważnie obserwujemy każdy kolejny krok Nintendo.

Miejmy nadzieję, że Nintendo NX rzeczywiście przyciągnie do siebie wielkich wydawców oraz deweloperów, a wsparcie dla konsoli nie skończy się tak szybko, jak było to w przypadku Wii U.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie