Nintendo - Bowser gra na Switchu, a wokół niego pieniądze

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Nintendo Switch i pirackie gry. To nie popłaca, trwa wielka obława na hakerów

Nintendo znane jest z tego, że nie popuszcza osobom wspomagającym proceder nielegalnej dystrybucji oprogramowania i romów z grami. Tak się składa, że japońska firma może nacieszyć się kolejnym sukcesem z tej kategorii.

Sprawa dotyczy niejakiego Gary’ego Bowsera (cóż za zbieżność nazwisk, może to rodzina Douga Bowsera?), który jest członkiem grupy hakerów o nazwie Team-Xecuter. Mężczyzna został aresztowany we wrześniu 2020 roku pod zarzutem popełnienia łącznie 11 przestępstw na tle prowadzenia nielegalnej działalności powiązanej m.in. ze sprzedażą sprzętu pozwalającego uruchamiać romy na konsoli Nintendo Switch – informuje VGC.

Bowser przyznał się do części postawionych zarzutów i zaoferował Big N zapłatę w wysokości 4,5 mln dolarów (około 18 mln złotych), a także pomoc w odnalezieniu pozostałych osób z Team-Xecuter. Na ten moment schwytano także Maxa Louarnena, a Yuanning Chen dalej pozostaje na wolności.

Prokuratura zgodziła się odstąpić od części zarzutów, aczkolwiek mimo ugody Bowser jest w stanie trafić do więzienia za dwa zarzuty. W takim przypadku za każdy z nich grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Na ten ciężko przewidzieć, jak dalej sytuacja się potoczy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 69 reviews)
Excellent39%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible54%