Niezła promocja na polski horror Kholat i nowe screeny w jakości 1080p

Już za klika dni znajdziemy się pośrodku szalejącej zamieci śnieżnej, walcząc o życie. Fabuła inspirowana prawdziwymi wydarzeniami zapowiada się wyśmienicie.

Kholat to survival horror, za którego powstanie odpowiada polskie studio IMGN.pro. Tytuł zadebiutuje na PC już 10 czerwca, a jeśli zamówicie go przedpremierowo np. na Steam, możecie liczyć na 10 procent zniżki. Zapłacimy wówczas lekko ponad 16 euro, czyli około 66 złotych. Całkiem niedużo, jak za nowy tytuł.


Twórcy wpuścili do sieci kilka kolejnych klimatycznych screenów przedstawiających Kholat. Oprócz mrocznego lasu możemy spojrzeć również na ujęcia w ciągu dnia oraz zabudowania, które zapewne odwiedzimy podczas naszej wędrówki. Wszystkie obrazki w rozdzielczości 1080p.

Fabuła Kholat zapowiada się niezwykle interesująco. Odpalając tytuł wcielimy się w uczestnika tragicznej w skutkach wyprawy alpinistów w okolice tytułowej góry. W grze opowiedziana jest historia związana z tak zwanym wydarzeniem Śmierci grupy Diatłowa z 1959 roku. W niewyjaśnionych dotychczas okolicznościach zginęło wówczas dziewięć osób. Co się z nimi stało? Gra oczywiście nie pokaże prawdy, lecz liczymy na kreatywność polskiego studia i naprawdę ciekawą opowieść.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

13 Shares
Share13
+1
Tweet