Nie będzie kontynuacji Driveclub? “Rynek gier wyścigowych jest teraz bardzo trudny”

Szef Sony Worldwide Studios nie jest przekonany co do przyszłości Driveclub.

Zapewne pamiętacie zeszłoroczny debiut Driveclub, który z pewnością nie był udany ze względu na problemy z serwerami. Gra już jednak teraz działa zupełnie inaczej, a nawet wygląda lepiej, oczywiście wszystko przez odpowiednie poprawki i aktualizacje. Produkcja sprzedała się w liczbie ponad 2 milionów kopii, ale zdaje się, że Sony nie uważa tego za sukces, a może szykuje miejsce na swojej najnowszej konsoli dla kolejnej odsłony Gran Turismo?

– Rynek gier wyścigowych jest teraz bardzo trudny. Jako zespół musimy spojrzeć na wyścigi z innej perspektywy, jeśli chcemy kontynuować prace nad nową grą w tym gatunku. Jednak kreatywne pomysły przychodzą, kiedy rzeczy są trudne – komentuje w rozmowie z serwisem Eurogamer Shuhei Yoshida.


Czyżby Sony miało zrezygnować z Driveclub? Byłaby szkoda, bo jednak jest to nieco inna gra od Gran Turismo, a jak pokazuje przykład Xboksa One, dwie różne gry z gatunku wyścigów mogą działać wspólnie z powodzeniem na jednej konsoli. Mowa o Forza Motorsport – bardziej symulacji oraz Forza Forizon przeznaczonej dla graczy lubiących produkcje zręcznościowe.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

25 Shares
Share25
+1
Tweet