New World od Amazon opóźnione po raz czwarty. Znamy nowy, nieodległy termin debiutu

New World od Amazon - zrzut ekranu
PC

Amazon Game Studios ponownie przesunęło debiut New World. Dobrze rokujące MMORPG potrzebuje dodatkowego miesiąca, zanim trafi do graczy.

Amazon nie ma szczęścia do gier wideo. Firma anulowała niedawno MMO w świecie Władcy Pierścieni, a nieudane Crucible zostało zamknięte. Najlepiej zapowiadającą się grą świeżego zespołu jest jego własne MMORPG, które niedawno uraczyło graczy zamkniętą wersją beta.

Niestety, najwyraźniej Amazon Game Studios uznało, że produkt nie jest gotowy do debiutu. Firma potwierdza, że New World ukaże się dopiero 28 września, a nie 31 sierpnia, jak dotychczas planowano. Deweloperzy chcą dopracować grę i wyeliminować jak największą ilość błędów.

Podjęcie tej decyzji nie było łatwe. Wiemy, że to nie pierwszy raz, kiedy zmieniamy datę premiery w pogoni za jakością, i że przedłużające się czekanie może być rozczarowujące. Chcemy być jednak pewni, że w momencie premiery dostarczymy Wam grę o najwyższej możliwej jakości.

Fragment ogłoszenia Amazon Game Studios

Miałem szansę testować grę w zamkniętej becie. Przyznam, że już wtedy czułem, że jest to całkiem dopracowana i po prostu dobra produkcja, która jednak wymaga ostatnich szlifów. Patrząc na poprzednie, growe porażki Amazona, opisana wyżej decyzja jest mimo wszystko zrozumiała.

New World ma szansę zgarnąć dla siebie sporą niszę w segmencie MMORPG. W grze drzemie spory potencjał, na Steam grało w nią nawet ponad 200 000 graczy jednocześnie i wcale się temu też nie dziwię. Miejmy nadzieję, że kolejne przełożenie premiery wyjdzie temu tytułowi na dobre.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie