New World od Amazona goni Cyberpunka 2077. Tak udanej premiery gry dawno nie było

New World od Amazon - grafika z postacią
PC

Amazon może być bardzo dumny z debiutu New World. Gra zebrała gigantyczne zainteresowanie i podbiła listę bestsellerów Steama.

Pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier na platformie Valve to jednak nie jedyne osiągnięcie tej produkcji. Tytuł zebrał również ponad 700 000 graczy na serwerach jednocześnie. Dla porównania dodam, że tylko cztery gry zebrały więcej osób na serwerach: Cyberpunk 2077, DOTA2, CS:GO oraz PUBG. Ta ostatnia produkcja cieszyła się wynikiem ponad 3 200 00 graczy jednocześnie, a New World do przebicia Cyberpunka zabrakło jedynie 300 000 graczy.

To fantastyczne wyniki. Szczególnie, że to tytuł od zespołu, który nie może pochwalić się świetną reputacją. Co więcej, premierę gry przekładano już parę razy, więc z pewnością wiele osób zrezygnowało z zamówień przedpremierowych w obawie przed problemami produkcji. Choć, jak widać, nie przeszkodziło to grze na premierę.

Czy New World utrzyma swoje aktualne wyniki? Przekonamy się dopiero za jakiś czas. Wszystko zależy od tego, czy Amazon da radę dalej wspierać swoją produkcję i czy nowa zawartość usatysfakcjonuje graczy. Póki co odbiorcy są chyba zadowoleni. No, może pomijając niemałe problemy z serwerami, które przegrały z ogromną popularnością.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie