Twórcy New World krytykowani przez graczy. Amazon złamał swoją obietnicę

Twórcy New World krytykowani przez graczy. Amazon złamał swoją obietnicę
PC

Gracze wściekli na twórców New World. Okazało się, że mimo wcześniejszych zapewnień, nie będzie możliwy transfer postaci między regionami.

New World zaliczyło dość twarde lądowanie na premierę. Mimo iż gra cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, część graczy nie może przełknąć ostatnich słów Amazon Games.

Transfer między serwerami w New World

Nie da się ukryć, że start NW okazał się dość wymagającym przedsięwzięciem ze strony twórców. Już w dniu premiery wielu graczy nie mogło zalogować się na serwer właściwy dla swojego regionu. Kolejki liczyły nierzadko tysiące osób. Dlatego też wielu fanów z entuzjazmem przyjęło słowa twórców. Zapewniali oni, że gracze mogą stworzyć swoją postać na innym serwerze, aby później ją przenieść. Co istotne, studio potwierdziło na Twitterze, że transferu będzie można dokonać między regionami. Dzięki temu wielu graczy stworzyło swoje postacie na serwerach USA, aby później je przenieść tam, gdzie jest reszta znajomych, np. na serwer europejski. W ten sposób omijali oni olbrzymie kolejki – w końcu po całym zamieszaniu mogliby powrócić do swojego regionu.

Problem w tym, że Amazon Games wycofało się ze swoich słów. Na forum gry twórcy wystosowali post, w którym wyjaśniają, że obiecane tokeny darmowego transferu postaci pojawią się z opóźnieniem.

Podczas naszych testów odkryliśmy kilka przypadków, w których transfer nie spełnia naszych standardów. Oznacza to, że będziemy potrzebować trochę dodatkowego czasu, aby rozwiązać te problemy, zanim poczujemy się komfortowo, dając każdemu darmowy token transferu serwera.

Community manager TrevzorFTW

Nie byłoby w tym nic złego (w końcu lepiej poczekać i dostać dopracowaną funkcję), gdyby nie to, że transfer między regionami nie będzie możliwy z uwagi na kwestie techniczne. Twórcy przeprosili graczy i jednoznacznie przyznali się do wcześniejszej pomyłki.

Teraz wielu fanów rzuca mięsem w stronę Amazon Games. Niedawna deklaracja dość jasno daje do zrozumienia, że chcąc powrócić na serwer znajomych, trzeba będzie stworzyć nową postać. Oznacza to dziesiątki (a może nawet setki) godzin rąbania drzew, zbierania przedmiotów i wykonywania tych samych questów. Gracze po prostu czują się oszukani.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie