Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

„Koniec produkcji sprzętu” – komunikat od Nintendo

Japoński producent uśmierca kolejną wersję przenośnego handhelda na rynku japońskim.

Nintendo informuje (dzięki AllGamesDelta), że kończy z produkcją New Nintendo 3DS, lecz dotyczy to najpewniej tylko partii przeznaczonej na rynek Japoński. Amerykański oraz europejski oddział Big N nie przekazują podobnej informacji.

New Nintendo 3DS pojawiło się w Japonii stosunkowo niedawno, w 2014 roku, zatem może trochę dziwić tak szybkie zaprzestanie produkcji konsoli. Japończykom zostanie jednak większy brat – New Nintendo 3DS LL (u nas jako XL).

To oczywiście nie oznacza, że Big N powoli rezygnuje ze wsparcia przenośnej konsolki. Moc fabryk może teraz zostać przerzucona na New Nintendo 2DS XL, które 28 lipca tego roku trafi do Europy oraz USA.

Baza użytkowników całej rodziny 3DS-a jest ogromna. W obiegu na całym świecie jest już ponad 66 milionów egzemplarzy sprzętu, a przed nami kolejne świetne gry, jak Hey! Pikmin (premiera 28 lipca) oraz upragniony, nowy Metroid.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się