Oficjalny komunikat Netfliksa dla Polaków. Koniec współdzielenia kont, znamy dodatkową cenę

Netflix z nową grą dla subskrybentów. Kultowy bohater powrócił
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy Platformy Platformy Seriale

Netflix wydał komunikat do polskich subskrybentów. Firma przypomina, że nie możemy współdzielić konta, o ile tylko nie wykupiliśmy tej funkcji.

Wiele już mówiło się o Netfliksowym pomyśle dotyczącym ograniczenia współdzielenia kont. Platforma jest obecnie jedną z najdroższych opcji subskrypcyjnych, więc nic dziwnego, że wiele osób decyduje się składać na korzystanie z jednego konta. Opcja taka może i brzmi kusząco, ale nie jest zgodna z polityką serwisu. Nic więc dziwnego, że postawiono z tą praktyką walczyć, jakkolwiek mocno nie rozzłościłoby to abonentów.

Takie opcje powoli zostają wdrażane w niektórych krajach. W Polsce, co ciekawe, nie ma jeszcze żadnych blokad. Na blogu serwisu pojawił się nowy komunikat, który w pewien sposób mógł wprawić niektórych w zakłopotanie. Dotyczy on bowiem współdzielenia kont. W praktyce jednak to ponowna prośba i przypomnienie o tym, iż nie jest to praktyka, na którą każdy może sobie pozwolić bez dodatkowej płatności. Oznacza to, że na razie nie będzie żadnych blokad ani kar, ale użytkownicy proszeni są o wylogowanie z “nieswoich” urządzeń.

Konto Netflix jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu — w domu, poza domem czy na urlopie — i skorzystać z nowych funkcji, takich jak „Przenieś profil” oraz „Zarządzaj dostępem i urządzeniami”.

– czytamy w komunikacie

Firma podkreśla, że stosowną informacją zaczynają powoli dostawać wszyscy polscy użytkownicy. W samym powiadomieniu znajdziemy instrukcje o tym, jak sprawdzić, kto ostatnio logował się na nasze konto. Tam też wylogujemy te osoby, a potem powinniśmy zmienić hasło. Finalnie można dzielić się kontem, ale kosztuje to dodatkowe 9,99 zł od każdej nadprogramowej osoby spoza naszego gospodarstwa domowego. Tylko… ile osób posłucha?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie