Netflix już w Polsce. Czas na zmiany w polskiej telewizji?

Właśnie najpopularniejszy serwis VOD na świecie wystartował w naszym kraju.

Założyciel Netflixa czyli Reed Hastings potwierdził, że serwis startuje w 130 kolejnych krajach, w tym w Polsce. Wiadomość ta została ogłoszona podczas targów CES 2016. To świetna wiadomość dla wielbicieli seriali i filmów spod znaku Netflixa (House of Cards, Bloodline, Sense8 oraz wiele innych).

Do tej pory nie można było legalnie korzystać z Netflixa w naszym kraju. Logowanie do usługi było możliwe tylko w krajach, w których był dostępny serwis, jak na przykład USA. Użytkownicy radzili sobie z tym jednak zmieniając proxy. Ponadto start usługi w Polsce nie tylko da możliwość założenia oficjalnego konta i normalnego dostępu do strumieniowania filmów i seriali. Teraz materiały wideo będą jeszcze częściej uzupełniane o język polski napisów czy polskiego lektora. Do tej pory w niewielu produkcjach można było znaleźć tylko polskie napisy.


Netflix oferowany jest w trzech abonamentach:

  • 7,99 euro miesięcznie (strumieniowanie na maksymalnie 1 urządzeniu)
  • 9,99 euro miesięcznie (strumieniowanie na maksymalnie 2 urządzeniach w tym samym czasie), plus jakość HD.
  • 11,99 euro miesięcznie (strumieniowanie na maksymalnie 4 urządzeniach w tym samym czasie), plus jakość HD i Ultra HD

Warto podkreślić, że Netflix jest dostępny na konsolach w postaci aplikacji, więc jeśli założycie konto, będziecie mogli spokojnie korzystać z usługi za pomocą PlayStation 4 czy Xboksa One, a nie tylko PC czy aplikacji w telewizorze. W ramach startu w Polsce, pierwszy miesiąc korzystania z Netflixa jest darmowy.

Jak sądzicie, usługa ta przyjmie się w Polsce, czy jednak seriale Netflixa przegrają z M jak Miłość, Światem według Kiepskich czy Na Wspólnej?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Dzipi

    O panie, nikt nie pokona polsatowskich hiciorów pokroju Trudnych Spraw…

  • joantek

    takie serwisy i ceny w euro powodują uśmiech na mojej twarzy 🙂 nie ma to żadnych szans na powodzenie w Polsce i krajach Europy środkowej ze względu na cenę. wartość abonamentu powinna zostać taka sama ale podana w złotówkach. gdybym mógł kupić usługę za 9,99 zł/msc na dwa urządzenia to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał. a w cenie 40 zł za miech można kupić satelitę z 120 kanałami… plusem może być jedynie brak reklam w netflix (bo chyba nie ma reklam?!), tylko że bez reklam można obejrzeć na “innych” serwisach…

35 Shares
Share35
+1
Tweet