Remaster Need for Speed Underground 2 z RTX wygląda obłędnie i rozbudza nadzieje

Need for Speed Underground 2 - remaster RTX wygląda obłędnie
Newsy PC

Need for Speed Underground 2 to jedna z najlepszych odsłon serii. Fan stworzył wersję ze wsparciem funkcji RTX, która budzi nadzieje na pełen remake.

Fani marki NFS w ubiegłym roku dostali nie lada gratkę w postaci Unbound, ale nie spodobała się ona wszystkim. Weterani serii wciąż liczą na powrót choćby Most Wanted czy Underground. Zgaduję, że wiele osób wcale nie obraziłoby się za remake, a nawet nieco bardziej dopracowany remaster. W końcu Underground 2 to po dziś dzień jedna z najlepszych odsłon cyklu, a do tego gra, która o wiele mil wyprzedza swoją poprzedniczkę. Nic dziwnego, że tak pozytywnie przyjęto projekt od fana.

RTX Remix to obecnie absolutnie imponujące narzędzie, dzięki któremu funkcje RTX można bez problemu dodać do wielu starszych i kultowych gier. Wtedy taki tytuł można określić mianem “remastera RTX”. Fani od momentu przedstawienia nowej funkcji od NVIDIA zajmują się wieloma takimi ulepszeniami. Jeden z nich przedstawił nowy gameplay ze swojego projektu odświeżenia Need for Speed Underground 2. Szczerze mówiąc – jest rewelacyjnie. Nawet sama grafika niespecjalnie przeszkadza, a nawet dodaje nieco uroku.

Sam projekt wygląda nieźle, ale jest jeszcze mnóstwo roboty. Przede wszystkim mogą denerwować znikające światła. W grze, w której istotne jest skupienie, może to nie tylko przeszkadzać, ale i mocno odbierać radość z rozgrywki. Do tego widać parę graficznych błędów i miejscowe zanikanie obiektów. Zgaduję jednak, że YouTuber zamierza dalej pracować, aby ulepszyć swój fanowski remaster.

Warto zaznaczyć, że RTX Remix stać na wiele więcej. NVIDIA już przy okazji premiery pierwszej wersji narzędzia chwaliła się, że bez problemu każdy będzie mógł zremasterować swoją ulubioną grę, a efekty mogą zdumiewać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie