Najpopularniejsze filmy w 2021 roku według Twittera. Superbohaterowie, superprodukcje i jedno zaskoczenie

Robert Pattinson w tytułowej roli w filmie The Batman
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

Grudzień to zawsze czas podsumowań. Zestawieniem podzielił się także Twitter, ujawniając najpopularniejsze filmy 2021 roku.

Użytkownicy Twittera w mijającym roku dyskutowali zarówno o nowościach, jak i klasykach. Kto by pomyślał, że w zestawieniu 10 filmów znajdzie się produkcja sprzed 20 lat? Zobaczcie zresztą sami, jak prezentuje się kino w twitterowej wersji:

  1. Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
  2. Spider-Man: Bez drogi do domu
  3. Eternals
  4. Czarna Pantera
  5. Czarna Wdowa
  6. Legion Samobójców: The Suicide Squad
  7. Diuna
  8. Godzilla vs. Kong
  9. Shrek
  10. The Batman

Siedem tytułów poświęconych superbohaterom wskazuje, że tego typu kino nadal ma się świetnie. Nie dziwi także obecność Diuny w zestawieniu – superprodukcja z tak wieloma gwiazdami po prostu musiała się tu znaleźć. Jedynym zaskoczeniem jest tu… Shrek. Film wyszedł w 2001 roku, a nadal cieszy się ogromną popularnością. Obecność zielonego ogra na powyższej liście może być wywołana okrągłą rocznicą premiery; my jednak wierzymy, że ten tytuł jest po prostu ponadczasowy.

Zestawienie jest globalne, stworzono je zatem na podstawie hashtagów w języku angielskim. Najpopularniejsze filmy 2021 roku w polskiej edycji prawdopodobnie wyglądałyby nieco inaczej. O jakich filmach Wy dyskutowaliście na Twitterze?

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie