Najlepsze gry 2021 roku. 10 tytułów, które na razie zdobyły najwięcej nagród

Najlepsze gry 2021 roku - Halo Infinite, Resident Evil Village i Ratchet & Clank: Rift Apart
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Redakcje z całego świata wyłaniają najlepsze gry 2021 roku. Który tytuł zebrał najwięcej nagród, a które produkcje rozczarowały recenzentów?

Zestawienie obecnej sytuacji liczb nagród dla danej gry możemy sprawdzić na stronie GameAwards. Zbiera ona nagrody rozdawane przez dziennikarzy w jednym miejscu i dzięki temu możemy spojrzeć, które produkcje przyjęły się najcieplej.

Największym zwycięzcą wśród dziennikarzy zostało It Takes Two. Tuż za nim uplasowało się bardzo dobre Resident Evil Village oraz świetne Deathloop. Dalsza część zestawienia również obfituje w dobre pozycje.

Oto 10 gier, które w chwili publikacji artykułu zebrały najwięcej nagród:

  1. It Takes Two – 15
  2. Resident Evil Village – 12
  3. Deathloop – 10
  4. Metroid Dread – 8
  5. Forza Horizon 5 – 6
  6. Ratchet & Clank: Rift Apart – 6
  7. Returnal – 4
  8. Halo Infinite – 3
  9. Psychonauts 2 – 3
  10. Halo Infinite (sam tryb multiplayer) – 2

Rzecz jasna to nie finalne zestawienie. Wiele nagród jeszcze nie rozdano i to prawie pewne, że ranking ulegnie większym lub mniejszym zmianom.

Gwoli przypomnienia, w zeszłym roku najwięcej nagród zebrało The Last of Us Part II. Drugie miejsce zajęło Ghost of Tsushima, a trzecie zgarnął Hades.

Niedawno rozdano też najważniejsze branżowe nagrody, The Game Awards. Posumowanie zwycięzców gali znajdziecie w tym artykule.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie