Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Nagła zmiana strategii w CD Projekt? Oto nowy filar działalności producenta

Adam Kiciński zdradza nowy pomysł na zwiększenie przychodów firmy.

Inspiracją do zmiany jest nadchodząca gra na urządzenia mobilne The Witcher Battle Arena. Premiera gry ma mieć miejsce jeszcze w tym roku. – Ten moment będzie kluczowy dla naszego projektu, który jest ważną częścią strategii rozwoju Grupy i otwiera nas na nowy, dynamicznie rozwijający się rynek. W przyszłości ten i kolejne projekty mobilne mogą stanowić jeden z filarów naszego biznesu i być stabilnym źródłem przychodów – podkreśla prezes CD Projektu w informacji przekazanej inwestorom.

Model biznesowy The Witcher Battle Arena zakłada skalowalność, co oznacza, że koszty uruchomienia projektu nie były wysokie, a w przyszłości będą proporcjonalnie dostosowane do powodzenia gry i przychodów, które będzie przynosić. W związku z tym ryzyka biznesowe związane z projektem są zminimalizowane – podkreśla. Gra ma być dostępna w modnym ostatnio modelu Free 2 Play na platformach Android, iOS oraz Windows.

Mimo zaangażowania się w nowy projekt z gatunku F2P, trudno jednak doszukiwać się w tej informacji faktu, że CD Projekt będzie teraz skupiać się wyłącznie na tego typu grach. Od dawna wiadomo, że seria Wiedźmin przeznaczona na PC oraz konsole nowej generacji to priorytet dla polskiej firmy. Ponadto w zanadrzu jest jeszcze Cyberpunk 2077 na którego z niecierpliwością czekamy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się