Nagła zmiana strategii w CD Projekt? Oto nowy filar działalności producenta

Adam Kiciński zdradza nowy pomysł na zwiększenie przychodów firmy.

Inspiracją do zmiany jest nadchodząca gra na urządzenia mobilne The Witcher Battle Arena. Premiera gry ma mieć miejsce jeszcze w tym roku. – Ten moment będzie kluczowy dla naszego projektu, który jest ważną częścią strategii rozwoju Grupy i otwiera nas na nowy, dynamicznie rozwijający się rynek. W przyszłości ten i kolejne projekty mobilne mogą stanowić jeden z filarów naszego biznesu i być stabilnym źródłem przychodów – podkreśla prezes CD Projektu w informacji przekazanej inwestorom.

Model biznesowy The Witcher Battle Arena zakłada skalowalność, co oznacza, że koszty uruchomienia projektu nie były wysokie, a w przyszłości będą proporcjonalnie dostosowane do powodzenia gry i przychodów, które będzie przynosić. W związku z tym ryzyka biznesowe związane z projektem są zminimalizowane – podkreśla. Gra ma być dostępna w modnym ostatnio modelu Free 2 Play na platformach Android, iOS oraz Windows.


Mimo zaangażowania się w nowy projekt z gatunku F2P, trudno jednak doszukiwać się w tej informacji faktu, że CD Projekt będzie teraz skupiać się wyłącznie na tego typu grach. Od dawna wiadomo, że seria Wiedźmin przeznaczona na PC oraz konsole nowej generacji to priorytet dla polskiej firmy. Ponadto w zanadrzu jest jeszcze Cyberpunk 2077 na którego z niecierpliwością czekamy.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet