Na co warto czekać w 2014 roku? Przyglądamy się stacjonarnej i przenośnej konsoli Sony!

Na co warto czekać w 2014 roku? Przyglądamy się stacjonarnej i przenośnej konsoli Sony!
Hot! Premiery gier
dying-lightWybór trzech najbardziej oczekiwanych gier na PS4 oraz PS Vita wcale nie był prosty.
Jeśli chodzi o PS4 to tutaj sprawa jest jasna. Konsola dopiero się rozkręca, więc rok 2014 będzie tak naprawdę próbą deweloperów, dzięki której sprawdzą, jak się tworzy gry na nową konsolę Sony. Co prawda, wielu z nich miało już sprzęt długo przed premierą, ale dopiero w praniu tak naprawdę wszystko wychodzi. W końcu gracze niejeden błąd potrafią wytknąć. Z wyborem trzech najbardziej oczekiwanych gier 2014 miałem zdecydowanie trudniej w przypadku handhelda japońskiego producenta. Nie wiem, czy Sony już całkowicie odpuściło tę konsolkę, licząc na to, że funkcja cross-play pchnie sprzedaż do przodu, czy po prostu spełnia się proroczy sen o wymieraniu przenośnych platform do grania. Bardziej skłaniam się ku pierwszej tezie, bowiem przykład 3DS-a pokazuje, że nadal można sprzedawać miliony egzemplarzy dedykowanemu grom mobilnego sprzętu. Zapraszam zatem, do ostatniego przeglądu najbardziej oczekiwanych gier przyszłego roku. Zgadzacie się z typami?

PLAYSTATION 4:

Drive Club

Produkcja ta miała się pojawić podczas premiery PlayStation 4, ale jak widać, tak się nie stało. Twórcy zapowiadają, że będzie za to dostępna w lutym 2014. Jako, że jestem fanem ścigałek, nie mogłem na swojej liście pominąć tego rodzaju gry. Padło na Drive Club ponieważ… Ok, szczerze. Tutaj powinno być Gran Turismo 7, ale zapowiedzi szanownego Kazunori Yamauchiego, można traktować równie poważnie jak obietnice Donalda Tuska. Niemniej jednak, Drive Club wcale nie musi być złą produkcją. Procują nad nią ludzie odpowiedzialni za rewelacyjnego Motorstorma, a i pierwsze zwiastuny również napawają optymizmem. Ponadto gra wygląda naprawdę obłędnie, a właśnie tego oczekuję od next-genowych wyścigów.

Zobacz zwiastun Drive Club:

  Dying Light Trochę patriotycznie, ale również z wielką nadzieją patrzę na nadchodzącą w kwietniu produkcję Techlandu. Przyznam, że uderzająco podobne do Dying Light Dead Island nie przypadło mi do gustu, ale mimo wszystko, mocno trzymam kciuki za wrocławską ekipę. W końcu apokalipsy z zombie w roli głównej nigdy za wiele prawda? Poza tym, w DL ma być sporo skakania po budynkach niczym w Mirror’s Edge, co również może się spodobać.

Zobacz zwiastun Dying Light:

The Witness Z ostatnią produkcją miałem spory kłopot. Wahałem się pomiędzy The Witness, a The Evil Within. To oczywiście dwie kompletnie różne gry, ale ostatecznie postawiłem na indyka. Moje zaufanie do produkcji Shinjiego Mikamiego zostało ostatnio nadszarpnięte. Co prawda Vanquish czy Shadows of the Damned były całkiem niezłe, ale nie tak przełomowe jak jego pozostałe produkcje. Z kolei The Witness to gra twórcy Braida, co naprawdę bardzo dobrze rokuje. Zresztą wystarczy popatrzyć na dostępne filmy. Grafika urzeka po całości i właśnie tego rodzaju gier przygodowych oczekuję od twórców indie games. Polecam i czekam na kwiecień!

Zobacz zwiastun The Witness:

 

PLAYSTATION VITA:

The Sly Collection Na PS Vita próżno szukać naprawdę unikatowych tytułów, które ukażą się w przyszłym roku. Jednak jako, że platformówki świetnie sprawdzają się na przenośnym sprzęcie, to zapewne kolekcja The Sly będzie dobrym wyborem. Tym bardziej, jeśli ktoś w ogóle nie miał okazji zaznajomić się z sympatycznym szopem. Premiera w kwietniu 2014.

Zobacz zwiastun The Sly Collection:

The Wolf Among Us Niedawno Telltale Games ogłosiło, że The Wolf Among Us będzie również na Vitę. Przygodówka twórców kultowego Tales of Monkey Island nie może zawieść. Bohaterami są istoty z baśni, które uciekły z magicznej krainy po tym jak została ona najechana przez armie Adwersarza. Ja takie gry na przenośną konsolkę kupuję z miejsca. Kiedy zagramy? Już w maju 2014.

Zobacz zwiastun The Wolf Among Us:

Destiny of Spirits Na koniec mała niespodzianka. Strategiczna gra z elementami RPG w formie free to play. Ciekaw jestem jak tego rodzaju eksperyment uda się na Vicie, stąd jego miejsce na redakcyjnym Top 3 najbardziej oczekiwanych gier na przenośną konsolkę Sony. Może uda się dzięki temu wytyczyć nowy kierunek w który powinny zmierzać gry na tego rodzaju platformy? Przekonamy się już w czerwcu 2014.

Zobacz zwiastun Destiny Spirits:

A Wy jakie macie typy na 2014 rok dla konsol Sony? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii! Komentujcie, a redakcja z chęcią podyskutuje :)
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie