Moving Out 2 już zadebiutowało. Gra zbiera świetne recenzje

Moving Out 2 ma już debiut za sobą. Niezwykle ciepło przyjęta gra
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Moving Out 2 zbiera świetne noty od krytyków i graczy. Gra ma swój debiut już za sobą, ale lepiej go nie przespać – szczególnie jeżeli jesteśmy fanami kanapowego grania.

Przegapiliście sporo jeżeli jeszcze nie graliście w pierwszą część Moving Out, ale można to nadrobić za sprawą drugiej odsłony, która właśnie zadebiutowała. Tak przynajmniej wynika z opinii krytyków, którzy niezwykle ciepło przyjęli nową grę od Team17. Zresztą nie tylko oni bardzo dobrze oceniają grę.

Moving Out 2 jest zdecydowanie warte zagrania

Obecnie w serwisie OpenCritic aż 90% recenzentów poleca Moving Out 2, z czego średnia ocen wynosi 82/100. Nawet największe portale bardzo chwalą produkcję. Nie można jednak ukrywać, że to tytuł stworzony przede wszystkim dla miłośników kanapowego grania. Niektórzy kończyli stawiane przed nimi wyzwania solo, choć zdecydowanie bardziej poleca się zagranie ze znajomymi – zarówno na jednym ekranie, jak i przez internet. To drugie to spora nowość, której w “jedynce” nie uświadczyliśmy. Na Steam również jest pozytywnie, choć aktualnie wpłynęło dość mało ocen gry.

Moving Out 2 to swego rodzaju “Overcooked z przeprowadzkami”. Idea zabawy jest bardzo prosta, ale sama rozgrywka już niekoniecznie. Gracze wcielają się w pracowników firmy przeprowadzkowej, która nie tyle skupia się na wykonaniu dobrej roboty, ile szybkiej roboty. Zajmiemy się więc wyrzucaniem mebli z pokojów, transportem ich i “ustawianiem” w nowej przestrzeni. Lokacje są przy tym niezwykle kolorowe, a cała rozgrywka kusi humorystycznym podejściem.

Krytycy przede wszystkim chwalą to, co jest najważniejsze przy obcowaniu z takimi grami – dobrą zabawę. W Moving Out 2 nie znajdziecie głębokiej fabuły czy epickiego świata, ale gra dostarcza po prostu gigantyczną ilość frajdy. Oferuje jeszcze więcej wyzwań i jest bardziej złożona od poprzedniej części, pozostając przy tym przystępną i tak samo wciągającą, jak poprzedniczka. Wiele dobrego można też powiedzieć o humorze, który po prostu powoduje, że sesje wraz ze znajomymi nabierają szczególnej głębi. Nie ma przy tym sensu obawiać się o nudę, bo twórcy zadbali o tyle nowości, że nawet wielcy fani poprzedniej części nie będą czuć znużenia.

Co więcej, tytuł od premiery dostępny jest w abonamencie PlayStation Plus dla posiadaczy konsol PS5 i PS4. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule. Jeżeli natomiast chcecie wcześniej ograć też “jedynkę”, plusowicze mogą liczyć na dostęp do niej dzięki abonamentowi PS Plus Extra.

Źródło: Materiał powstał we współpracy z Media Markt.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie