Mortal Kombat X – fabuła, ekskluzywni wojownicy, stary finiszer oraz galeria Kano

Ojciec serii Mortal Kombat odsłania kolejne karty na temat dziesiątej części gry.

Ed Boon zdradził kilka informacji podczas zakończonych niedawno targów Gamescom 2014. Po pierwsze dowiedzieliśmy się, że fabuła Mortal Kombat X będzie dosyć rozciągnięta w czasie – rozegra się na przestrzeni 25 lat, poczynając tuż od zakończenia poprzedniej odsłony serii. Wielu znanych ze starych części wojowników zastąpili ich uczniowie lub potomkowie, np. Cassie Cage, która jest córką Johnny’ego i Sonii Blade.

Wiadomo również, że część starej gwardii pojawi się w ramach DLC. Ed Boon tłumaczy, że w Mortal Kombat X będzie tylu nowych zawodników, że nie sposób upchać w grze wszystkich znanych już postaci. Nie zdradził niestety, jacy wojownicy zaszczycą nas w dodatkach. Niektórzy będą na wyłączność dla danych platform.

Na koniec dobra wiadomość dla fanów Brutalities, Animalities oraz Friendships. Jeden z tych finiszerów może być obecny w Mortal Kombat X! Ed Boon przyznał bowiem, że oprócz Fatality dostaniemy jeszcze inny wykańczacz. Na co stawiacie?

Przypominamy, że data premiery Mortal Kombat X została zaplanowana na 2015 rok. Platformy docelowe: PC, PS4, PlayStation 3, Xbox 360 oraz Xbox One. Zerknijcie również na nowe screeny z Kano, które niedawno wylądowały w sieci.

Gamescom 2014 – wiadomości, zapowiedzi, nowości. Wszystko w jednym miejscu

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: