Kultowa część Mortal Kombat za darmo. Wymarzony remaster do pobrania

Mortal Kombat 2 za darmo. Logo gry ze smokiem.
Gry za darmo Newsy PC

Kto tęskni za starym dobrym Mortal Kombat, niech sięgnie po remaster drugiej odsłony serii. Gra jest dostępna za darmo w wersji na komputery PC.

Starsi gracze pamiętają Mortal Kombat 2 zapewne jeszcze z salonów gier. Kogo dopadnie nostalgia, może przypomnieć sobie kultowe MK2 w pięknej odświeżonej wersji. Nie chodzi jedynie o grafikę (nadal pikselową), lecz również inne smaczki niewidziane w oryginale. Gra jest darmowa i opracowana w środowisku MUGEN (program na licencji freeware do tworzenia własnych bijatyk 2D).

Gra za darmo – Mortal Kombat 2 Remix

Choć na licencji MUGEN powstają lepsze i gorsze wznowienia Mortal Kombat, ta zdecydowanie zalicza się do tych udanych. Na poniższych filmikach możecie zobaczyć, że rozgrywka jest dynamiczna, sterowanie bardzo dobrze odwzorowane, a oprócz tego mamy tutaj sporo ulepszeń QoL.

Jedną z dodanych nowości jest mechanika „Run” z MK3. Ponadto każda postać otrzymała dodatkowe ciosy oraz combosy. Pięknie prezentują się również plansze, na których walczymy. Nie dość, że wyglądają lepiej, to jeszcze zawierają nowe elementy. Przykładowo, na arenie Pit 2 zobaczymy wulkan w tle, a na planszy Portal mamy animowane efekty. Dobrą wiadomością jest również to, że możemy zagrać każdą ukrytą postacią z oryginalnego MK2.

Słowem, tak powinien wyglądać porządny remaster MK2. Fani staroszkolnych bijatyk mogą pobrać grę za darmo w tym miejscu. Plik zajmuje 221,4 MB. Zobaczcie prezentację Mortal Kombat 2 Remix. Na pierwszym wideo znajdziecie wszystkie Fatality i inne ciosy wykończeniowe, a na drugim możecie zerknąć na samą rozgrywkę.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie