Mody do Skyrim oraz Fallout 4 ostatecznie wylądują na PS4

Bethesda dogadała się z Sony.

Deweloper ogłasza, że Skyrim Special Edition oraz Fallout 4 otrzymają jednak wsparcie dla modów na konsoli PlayStation 4. Oba tytuły wykorzystają również możliwości PlayStation 4 Pro.

Jeśli chodzi o odświeżoną wersję Skyrim, mocniejsza wersja czwórki pozwoli zagrać w natywnej rozdzielczości 4K już w dniu premiery tytułu, czyli 28 października. W poniższej galerii znajdziecie screeny prezentujące taką jakość.

W przypadku modów, najpierw pojawią się one w Skyrim. – Pracowaliśmy z Sony bardzo ciężko, by było to możliwe – zaznacza Bethesda. Gracze będą mogli tworzyć nową zawartość oraz modyfikować obecną za pomocą dostępnego już na PC i Xbox One zestawu narzędzi Creation Kit. Nie będziemy mogli jednak korzystać z zewnętrznych plików lecz jedynie z tych, które już istnieją w grze. Konieczne będzie również stworzenie konta na Bethesda.net.

Dopiero po tym, jak sprawa z modami w Skyrim zostanie dopięta na ostatni guzik, deweloperzy wezmą się za wsparcie modów do Fallout 4 oraz dostosowanie gry pod PlayStation 4 Pro. Bethesda wspomina tutaj nie tylko o rozdzielczości 4K, lecz również poprawie oświetlenia i funkcji graficznych. Fallout 4 na PS4 Pro może zatem nieźle rozbłysnąć.

Skyrim: Special Edition będzie mieć polski dubbing z Fronczcewskim i Kowalewskim

W sklepach Muve.pl oraz Ultima.pl pojawiły się opisy dotyczące Skyrim: Special Edition – zremasterowanej wersji gry, która trafić ma na PS4 oraz XOne. Czytamy w nich, że w grze pojawi się polski dubbing, w którym wystąpią między innymi Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski, Henryk Talar i Wiktor Zborowski. Trzeba przyznać, że to naprawdę dobrze rokuje polskiej wersji gry.

Skyrim Special Edition – nie będzie opcji przeniesienia stanów gry pomiędzy wersjami

Jeśli należycie do tych osób, które spędziły setki godzin w grze Skyrim na PlayStation 3 lub Xboksie 360, to niestety będziecie rozczarowani. Twórcy podali, że nie będzie opcji przeniesienia stanów gry z pierwowzoru z poprzedniej generacji konsol na edycję zremasterowaną.

Pete Hines ze studia producenckiego toczył krótką dyskusję z jednym z graczy za pośrednictwem Twittera. Otóż Josh H. zapytał go, czy będzie opcja przeniesienia stanów gry na przykład z PS3 na PS4 lub z X360 na XOne. Odpowiedź była jednoznaczna – takiej opcji nie będzie. Również zabraknie funkcji przeniesienia zapisanych postępów z PC na XOne za pośrednictwem Bethesda.net.

Dla przypomnienia dodamy, że Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition będzie dostępne na PS4 oraz XOne 28 października tego roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: