Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

8 komentarzy

Mody do Wiedźmina. Oto „Pożegnanie Białego Wilka”

Zobaczcie, co szykuje grupa fanów.

Na oficjalnym forum CD Projekt RED Macin Momot ujawnił, że powstaje nowy mod do Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Pracuje nad nim grupa osób związanych z forum:

  • Kalen – 3D Artist, Animator, Senior Environment Artist, Senior Level Designer, Character Artist
  • Rustine – Game Director, Senior Writer, Cinematic Designer
  • Patrol – 2D Artist
  • UncleArtr – Junior Writer, Junior Level Designer

Dziś pokazane zostały screeny z moda oraz zarys fabularny modyfikacji. Pożegnanie Białego Wilka to przygoda, która jest epilogiem historii przedstawionej w serii Wiedźmin. Tworzona jest na silniku drugiej części, opowiada o weselu Geralta z Rivii i Yennefer z Vengerbergu, przeznaczonych sobie ludzi , którzy wreszcie odnaleźli spokój – czytamy na forum CD Projekt RED.

Twórcy przygotowali interesującą opowieść oraz niejedną historię miłosną. Prace nad scenariuszem ruszyły w lipcu zeszłego roku, ale jak podkreśla grupa autorów, rzeczywiste prace przypadają na styczeń tego roku. Do końca 2016 roku mod ma być ukończony.

Poniżej przedstawiamy screeny moda Pożegnanie Białego Wilka:

Wiedźmin 3 – sprzedaż przytłoczyła CD Projekt RED

Marcin Iwiński – współzałożyciel CD Projekt – zdradził podczas wywiadu udzielonego podczas infoShare 2016, że Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się w liczbie niemal 10 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Byliśmy totalnie przytłoczeni i szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego sukcesu. Seria Wiedźmin sprzedała się na całym świecie w liczbie ponad 20 milionów sztuk, z czego niemal połowa to Wiedźmin 3, który praktycznie podwoił sprzedaż serii – zaznacza Marcin Iwiński.

W późniejszej części rozmowy współzałożyciel CD Projekt jeszcze raz zaznacza: Wiedźmin 3, podobnie jak Wiedźmin 2, został wydany bez żadnego zabezpieczenia przed kopiowaniem. Więc już w dniu premiery mogliśmy pobrać grę z GOG i dać ją znajomemu np. na karcie pamięci. Wszystko działało. Mimo tego udało się sprzedać Wiedźmina 3 w liczbie niemal 10 milionów egzemplarzy na trzech platformach.

Marcin Iwiński nie wspomniał niestety, jak rozkłada się sprzedaż całej serii Wiedźmin w rozłożeniu na konkretne sprzęty, jednak już kilka miesięcy temu wspominał, że najwięcej sztuk powędrowało do posiadaczy PC.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%