Mody do Wiedźmina. Oto “Pożegnanie Białego Wilka”

Zobaczcie, co szykuje grupa fanów.

Na oficjalnym forum CD Projekt RED Macin Momot ujawnił, że powstaje nowy mod do Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Pracuje nad nim grupa osób związanych z forum:

  • Kalen – 3D Artist, Animator, Senior Environment Artist, Senior Level Designer, Character Artist
  • Rustine – Game Director, Senior Writer, Cinematic Designer
  • Patrol – 2D Artist
  • UncleArtr – Junior Writer, Junior Level Designer

Dziś pokazane zostały screeny z moda oraz zarys fabularny modyfikacji. Pożegnanie Białego Wilka to przygoda, która jest epilogiem historii przedstawionej w serii Wiedźmin. Tworzona jest na silniku drugiej części, opowiada o weselu Geralta z Rivii i Yennefer z Vengerbergu, przeznaczonych sobie ludzi , którzy wreszcie odnaleźli spokój – czytamy na forum CD Projekt RED.

Twórcy przygotowali interesującą opowieść oraz niejedną historię miłosną. Prace nad scenariuszem ruszyły w lipcu zeszłego roku, ale jak podkreśla grupa autorów, rzeczywiste prace przypadają na styczeń tego roku. Do końca 2016 roku mod ma być ukończony.

Poniżej przedstawiamy screeny moda Pożegnanie Białego Wilka:

Wiedźmin 3 – sprzedaż przytłoczyła CD Projekt RED

Marcin Iwiński – współzałożyciel CD Projekt – zdradził podczas wywiadu udzielonego podczas infoShare 2016, że Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się w liczbie niemal 10 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Byliśmy totalnie przytłoczeni i szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego sukcesu. Seria Wiedźmin sprzedała się na całym świecie w liczbie ponad 20 milionów sztuk, z czego niemal połowa to Wiedźmin 3, który praktycznie podwoił sprzedaż serii – zaznacza Marcin Iwiński.

W późniejszej części rozmowy współzałożyciel CD Projekt jeszcze raz zaznacza: Wiedźmin 3, podobnie jak Wiedźmin 2, został wydany bez żadnego zabezpieczenia przed kopiowaniem. Więc już w dniu premiery mogliśmy pobrać grę z GOG i dać ją znajomemu np. na karcie pamięci. Wszystko działało. Mimo tego udało się sprzedać Wiedźmina 3 w liczbie niemal 10 milionów egzemplarzy na trzech platformach.

Marcin Iwiński nie wspomniał niestety, jak rozkłada się sprzedaż całej serii Wiedźmin w rozłożeniu na konkretne sprzęty, jednak już kilka miesięcy temu wspominał, że najwięcej sztuk powędrowało do posiadaczy PC.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.