Sposób, by Wiedźmin 3 wyglądał jak na pierwszych filmikach z 2013 roku

CD Projekt RED tłumaczy kilka kwestii związanych z modyfikacjami do Dzikiego Gonu. Jakie możliwości otrzymamy?

Czy tzw. downgrade graficzny miał miejsce w przypadku Wiedźmina 3? Sporo screenów potwierdzających rzekome pogorszenie grafiki zostało już opublikowanych (zobaczcie galerię na końcu tego tekstu), a CD Projekt RED stanowczo zaprzeczał tłumacząc, że to jedynie plotki.


Teraz do kwestii downgrade’u odniósł się na oficjalnym forum dyskusyjnym serii Philipp Weber – projektant questów w Wiedźminie 3. Zaznacza on, że premierowa wersja Dzikiego Gonu posiada takie same tekstury, jakie mogliśmy oglądać na screenach czy filmikach z 2013 roku. Natomiast to, że niektóre osoby widzą gorszą grafikę wynika z faktu, że z gry usunięto filtr wyostrzający.

Weber tłumaczy, że usunięcie filtra nie ma żadnego związku z tym, że chciano przez to uzyskać np. większą płynność gry. Według niego filtr sprawiał, że statyczne screeny czy krótkie filmiki co prawda ładnie wyglądały, lecz przy dłuższym graniu strasznie męczyło to wzrok i oczy naprawdę zaczynały boleć od patrzenia w ekran.

Jeden z graczy zapytał dewelopera, czy będziemy mogli jednak w jakiś sposób sprawić, by w grze znowu zobaczyć filtr wyostrzający jak na gameplayach z 2013 roku. Jak się okazuje, pozwoli na to zestaw REDKit, który zostanie wypuszczony (nie znamy daty premiery) do wersji gry na PC– Nie wiem, czy uda się uzyskać taki sam efekt w 100 procentach, lecz raczej będzie to możliwe – wyjaśnia Philipp Weber.

Deweloper zdradził również, że za pomocą RedKit będziemy mogli wpłynąć na system pogody w grze oraz zwiększyć zagęszczenie postaci NPC.

To naprawdę dobra wiadomość dla posiadaczy mocnych pecetów. Dzięki modom Wiedźmin 3 naprawdę może sporo zyskać. Czekamy na Red Kit!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

33 Shares
Share33
+1
Tweet