Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Mody do Fallout 4 na PS4. Bethesda nie zapomniała o swojej obietnicy

Posiadacze konsoli od Sony długo muszą czekać na obiecane mody.

Zapowiedź modów do Fallout 4 działających na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 ucieszyła sporo osób. Posiadacze sprzętu Microsoftu mogą już bawić się modami, lecz w przypadku PS4 sprawa przeciąga się w nieskończoność. Ile jeszcze mamy czekać?

Pete Hines odezwał się w końcu w tej sprawie na Twitterze, lecz niestety nadal nie dostajemy żadnego konkretu: Pracujemy z Sony nad wsparciem modów do Fallout 4 na PlayStation 4. Proces jest nadal oceniany. Jak tylko dowiemy się więcej, podzielimy się informacjami.

No cóż, przynajmniej wiemy, że Bethesda nie zapomniała o obietnicy i nadal stara się wdrożyć modyfikacje na PlayStation 4. Początkowo zakładano, że uda się to zrobić do końca czerwca, lecz widocznie napotkano pewne trudności, których tak łatwo nie można przeskoczyć.

Można się domyślić, że obsuwa wynika z błędów, o których informowano nas półtora miesiąca temu. Chodziło m.in. o wielkość plików z modami, które na PS4 są ograniczone jedynie do 900 MB, podczas gdy na Xboksie One można instalować mody ważące nawet 2 GB. Wśród innych błędów, które czekały wówczas na naprawę, wymieniono problem z teksturami PC stosowanymi w modach. Po wgraniu takiej modyfikacji na PS4 zarejestrowano problemy z pamięcią konsoli i wydajnością. Kolejny problem to dźwięk. Pliki dźwiękowe z modyfikacji nie są obsługiwane przez PlayStation 4, zatem również tutaj trwają prace i rozmowy z Sony, by wyeliminować usterkę.

Mamy nadzieję, że Bethesda upora się z problemami w miarę szybko i udostępni w końcu posiadaczom PlayStation 4 mody do Fallout 4.

Fallout 4 – dodatek Vault-Tec Workshop już w grze

26 lipca na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One pojawił się kolejny dodatek do Fallout 4. Co zawiera?

Zbuduj świetlaną przyszłość pod ziemią wraz z całkiem nowym dodatkiem Vault-Tec Workshop. Projektuj wielkie krypty i przyciągaj nowych mieszkańców, używając przedwojennych konstrukcji ozdobionych meblami, oświetleniem i sztuką w stylu retro. Dodatkowo, jak każdy dobry Nadzorca, będziesz przeprowadzać eksperymenty zgodne z doktryną Vault-Tec, aby dowiedzieć się, jaki jest idealny mieszkaniec krypty. Vault-Tec zapewnia narzędzia, reszta zależy od ciebie! – czytamy opis DLC na oficjalnej stronie dewelopera.

Poniżej możecie zerknąć na screeny dodatku oraz przypomnieć sobie jego trailer:

Fallout 4 w technologii VR

Bethesda opublikowała na swoim kanale YouTube krótki spot reklamujący wydanego w zeszłym roku Fallout 4, który ma przeżyć drugą młodość w nowej wersji VR. Filmik pozwala zobaczyć, jak Brian T. Delaney szaleje z radości, gdy wkracza na Pustkowia, gdzie spotyka Ochłapa, odwiedza stację Red Rocket, a nawet staje naprzeciw szpona śmierci.

Reakcje aktora są naprawdę entuzjastyczne, lecz nie ma się co dziwić – w pewnym sensie brał udział w produkcji, zatem ma do niej również stosunek emocjonalny.

Fallout 4 VR został ogłoszony podczas tegorocznych targów E3 3016 w Los Angeles. Gra zostanie wydana na gogle HTC Vive w roku 2017. – Uważamy, że VR idealnie pasuje do gier, w których zatapiamy się w nowym świecie, takich jak nasze produkcje RPG – powiedział wówczas wiceprezes ds. marketingu i PR Bethesdy, Pete Hines. Deweloper zapowiedział jednocześnie, że nadchodząca premiera VR Fallouta 4 to dopiero początek przygody Bethesdy z tą technologią.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się