Mody do Fallout 4 jednak będą płatne?

Bethesda nie wyklucza takiej możliwości tłumacząc, że osoby spędzające mnóstwo czasu nad tworzeniem modów też mogłyby na tym zarobić.

Mody do Fallout 4 po premierze tytułu na pewno zaczną wyrastać jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Bethesda planuje, że z modów skorzystają nie tylko posiadacze PC, lecz również właściciele konsoli Xbox One. Możliwe też, że mody zainstalujemy na PS4, choć w przypadku tej platformy nie padło jeszcze ostatnie słowo i sprawa jest otwarta.


Wcześniej twórcy zaznaczali, że póki co nie planują, by mody do Fallout 4 były płatne. A co w przyszłości? – Szczerze mówiąc, mamy teraz inne rzeczy na głowie – odpowiada Pete Hines z Bethesdy na łamach serwisu Gamespot, mając na myśli premierę Fallout 4, która jest zaplanowana na 10 listopada tego roku.

Po premierze tytułu sprawa płatnych modów może jednak powrócić na tapetę, co oczywiście nie oznacza, że płatne modyfikacje zostaną ostatecznie wprowadzone. – W przyszłości poddamy tę kwestię ponownej ocenie. Nie da się ukryć, że osoby spędzające naprawdę sporo czasu na tworzenie modów, powinny mieć możliwość monetyzacji swojej pracy – twierdzi Pete Hines.

Zatem musimy mieć na uwadze, że płatne mody do Fallout 4 to wciąż sprawa do rozważenia. Co Wy na to?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

8 Shares
Share8
+1
Tweet