Mod do Wiedźmina 3 – Ciri główną bohaterką. Tym razem zrównoważono też poziom trudności

Mody zmieniające w Dzikim Gonie Geralta na Ciri nie są nowością, ale ten zasługuje na szczególną uwagę – głównie dlatego, że jego autor zadbał o dostosowanie poziomu trudności rozgrywki.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dawał nam możliwość wcielenia się w postać dziecka-niespodzianki, ale były to nieliczne momenty. Graczom spodobał się pomysł całkowitego zastąpienia Geralta Ciri. Modderzy już niejednokrotnie próbowali coś z tym zrobić i realizowali te plany, ale głównym problemem wcześniej stworzonych modyfikacji było to, że bohaterka była po prostu za silna. Udostępniony na NexusMods mod o nazwie ProCiri dostosowuje umiejętności Ciri i przeskalowuje poziom przeciwników. To właśnie ten balans sprawia, że tytuł staje się w pełni grywalny.

Wytrzymałość Ciri została zmieniona na magiczną energię. Pasek mocy bohaterki ma teraz górny limit 75 procent; resztę uzupełniają ataki mieczem i uniki. Oprócz zbalansowania rozgrywki, autor plików zadbał również o poprawienie mechaniki walki w grze. Potyczki są teraz trudniejsze, bo ataki wstrzymują na jakiś czas regenerację zdrowia bohaterki.

Modyfikację możecie pobrać stąd.

Przy okazji należy wspomnieć o innym modzie z Ciri, który z pewnością przypadnie do gustu fanom Resident Evil 2 – w styczniu pisaliśmy o próbie zastąpienia Claire dzieckiem-niespodzianką. Nie wszystko działa jeszcze tak, jak powinno, ale to nie zmienia faktu, że jest to ciekawa propozycja dla fanów horroru, którzy mogli się trochę znudzić dotychczasową bohaterką RE2.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.