Mod do Wiedźmina 3 – Ciri główną bohaterką. Tym razem zrównoważono też poziom trudności

Mody zmieniające w Dzikim Gonie Geralta na Ciri nie są nowością, ale ten zasługuje na szczególną uwagę – głównie dlatego, że jego autor zadbał o dostosowanie poziomu trudności rozgrywki.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dawał nam możliwość wcielenia się w postać dziecka-niespodzianki, ale były to nieliczne momenty. Graczom spodobał się pomysł całkowitego zastąpienia Geralta Ciri. Modderzy już niejednokrotnie próbowali coś z tym zrobić i realizowali te plany, ale głównym problemem wcześniej stworzonych modyfikacji było to, że bohaterka była po prostu za silna. Udostępniony na NexusMods mod o nazwie ProCiri dostosowuje umiejętności Ciri i przeskalowuje poziom przeciwników. To właśnie ten balans sprawia, że tytuł staje się w pełni grywalny.

Wytrzymałość Ciri została zmieniona na magiczną energię. Pasek mocy bohaterki ma teraz górny limit 75 procent; resztę uzupełniają ataki mieczem i uniki. Oprócz zbalansowania rozgrywki, autor plików zadbał również o poprawienie mechaniki walki w grze. Potyczki są teraz trudniejsze, bo ataki wstrzymują na jakiś czas regenerację zdrowia bohaterki.

Modyfikację możecie pobrać stąd.

Przy okazji należy wspomnieć o innym modzie z Ciri, który z pewnością przypadnie do gustu fanom Resident Evil 2 – w styczniu pisaliśmy o próbie zastąpienia Claire dzieckiem-niespodzianką. Nie wszystko działa jeszcze tak, jak powinno, ale to nie zmienia faktu, że jest to ciekawa propozycja dla fanów horroru, którzy mogli się trochę znudzić dotychczasową bohaterką RE2.