Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Jest już pierwszy mod do Shadow of the Tomb Raider. Co zmienia?

Od premiery gry Shadow of the Tomb Raider minęło już kilka dni, najwyższa więc pora, by zaczęły się pojawiać do niej mody.

Mimo że Shadow of the Tomb Raider oficjalnie nie wspiera modów to modder o przydomku EzioMaverick wypuścił właśnie pierwszy. Jak sugeruje tytuł moda (Shadow of the Tomb Raider Outfit Mod), dodaje on nowy strój do ekwipunku Lary. Nowe wdzianko można założyć w będąc w obozach.

Niestety, podobnie jak w przypadku większości gier, które oficjalnie nie obsługują modów, również w przypadku Shadow of the Tomb Raider wymagane jest zainstalowanie specjalnego, dodatkowego modyfikatora o nazwie Kaldaien’s Special K. Jak to zrobić opisujemy pod spodem, ale zanim zajmiecie się modowaniem mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość: EzioMaverick zapowiedział już wydać więcej strojów w przyszłości. A oto już obiecana instrukcja do instalacji pierwszego moda.

Instrukcja instalacji moda do Shadow of the Tomb Raider

  1. Pobieramy mod klikając tutaj.
  2. Pobieramy mod Kaldaien’s Special K klikając tutaj.
  3. Wyłączamy DirectX12, wypakowujemy zawartość biblioteki .zip (plik SK_FFXV.7z), ściągniętej w pkt. 2 w folder gry, gdzie znajduje się plik Sottr.exe
  4. Wypakowujemy mod z pkt. 1 w folder :\SteamLibrary\steamapps\common\Shadow of the Tomb Raider\SK_Res\inject\textures
  5. Jeśli foldery SK_Res, inject i textures nie istnieją, należy utworzyć je ręcznie.
  6. Kopiujemy plik .dds, który przed chwilą wypakowaliśmy i wklejamy go w folder Textures
  7. Uwaga! Mod nie zadziała, jeśli gramy na ustawieniach graficznych innych niż Ultra.

Pamiętajcie, że za każdym razem gdy instalujecie jakiś mod, robicie to na własną odpowiedzialność. Warto wcześniej wykonać choćby back-up plików gry.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%