Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

MMO Władca Pierścieni ma zadebiutować w 2022 roku. Znamy konkretny miesiąc

Plany wydawcy sugerują, że MMO Władca Pierścieni ma zadebiutować już niedługo. Gra może być godnym następcą The Lord of The Rings Online.

W 2019 roku Amazon potwierdził, że pracuje nad grą MMO osadzoną w uniwersum Władcy Pierścieni. Od tamtej pory o projekcie nie było słychać zbyt wiele i wydawca dość niechętnie dzielił się szczegółami odnośnie gry.

Tytuł ma powstawać we współpracy z Athlon Games, które możecie kojarzyć z The Lord of The Rings Online, Samurai Showdown i specjalnego wydania Batmana od Telltale. Są to więc weterani MMO osadzonych w Śródziemiu i nic dziwnego, że Amazon znalazł w nich potencjalnych współpracowników.

Athlon było własnością Leyou – chińskiego wydawcy, który został niedawno przejęty przez słynne Tencent. W dokumentacji przejęcia znajduje się wzmianka o tym, że nowe MMO od Athlon – czyli z pewnością gra w uniwersum Władcy Pierścieni – ma wejść w fazę otwartej bety we wrześniu 2022 roku.

Oznaczałoby to, że pierwsze zapowiedzi gry możemy zobaczyć nawet w połowie lub pod koniec przyszłego roku. Tworzy to jednak pewne powody do niepokoju.

Wyprodukowanie gry MMO w cztery lata (produkcję niebezpośrednio zapowiedziano w 2018 roku) brzmi jak bardzo, ale to bardzo trudne zadanie. Stworzenie spójnego, dużego świata, który zaoferuje sporo treści zajmuje naprawdę dużo czasu. Nawet największy zespół może nie podołać takiemu wyzwaniu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się