Miyamoto: “Pracujemy już nad pomysłami dla nowego systemu”

Szef Nintendo zdradza plany na przyszłości, zarówno jeśli chodzi o sprzęt jak i gry. Jest jedno zaskoczenie!

Rok 2015 będzie z pewnością udany dla Wii U. Ukazać się ma nie tylko nowa Zelda, ale również Star Fox, które już teraz zapowiadają się rewelacyjnie. Shigeru Miyamoto postanowił podzielić się jednak planami na najbliższe 12 miesięcy, nie tylko jeśli chodzi o gry na obecną generację sprzętu. Jak podkreśla producent, tak samo jak Sony i Microsoft, również Nintendo już pracuje nad rozwiązaniami dla kolejnej generacji.

W tej chwili skupiamy się na Wii U, ale Nintendo jako całość ma grupę roboczą, która działa już nad nowymi pomysłami dla nowego sprzętu – potwierdza Miyamoto.


Obecnie trudno przewidzieć co to dokładnie będzie. Niedawno Nintendo zbratało się z Sharpem i wspólnie tworzą nowy rodzaj ekranu. Czy producenci wykorzystają go w ramach nowego Wii lub też w ogóle całkiem innego sprzętu stacjonarnego? Tego nie wiadomo. Równie prawdopodobne jest wdrożenie takiego ekranu do kolejnej przenośnej konsolki Nintendo. Te w przeciwieństwie do Wii U, sprzedają się nadal znakomicie, w zasadzie nie mając konkurencji. Tropem może też być nowy kontroler do Wii U. Kilka dni temu użytkownicy YouTube dostrzegli go w nowej wersji spotu reklamowego Wii U.

Na koniec pozostaje jeszcze jedna informacja. Otóż Miyamoto zastanawia się, czy w ogóle na Wii U pojawi się kolejna część Mario. To by było spore zaskoczenie, ponieważ dużych gier z Mario w roli głównej na Wii U, nie ma zbyt wiele. Przynajmniej jeśli porównamy ich liczbę z tytułami wydanymi na Wii.

Wygląda więc na to, że dla Nintendo i jego fanów, zapowiada się naprawdę ciekawy rok 2015.

My tymczasem zapraszamy do naszego zestawienia najlepiej zapowiadających się premier gier dla konsol Nintendo na przyszły rok!

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet