Ubisoft chwali się wynikiem Assassin’s Creed Mirage. Najlepszy start tej generacji

Assassin's Creed Mirage mogło zostać wewnętrznie przesunięte
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Ubisoft zanotował najlepsze otwarcie w swojej historii na obecnej generacji sprzętu. Wszystko za sprawą Assassin’s Creed Mirage, czyli wyczekiwanej kontynuacji uznanego cyklu. Chociaż gra nie jest ideałem, to przyciągnęła więcej graczy na PS5 i Xbox Series X|S w tydzień po premierze, niż pozostałe gry firmy na tych platformach. Powód do dumy, choć umiarkowany.

Assassin’s Creed Mirage zadowoliło Ubisoft

Mirage, czyli najnowsza odsłona serii Assassin’s Creed zebrała niezłe oceny. Niezłe, bo ani wybitne, ani też szkalujące. Ot, mamy do czynienia z niezłym tytułem, który z jednej strony wrócił do korzeni, z drugiej nie zaoferował zbyt wiele nowego i ciekawego. Mimo to oczekiwania były na tyle spore, że wielu graczy rzuciło się po tytuł do sklepowych (i cyfrowych) półek krótko po premierze. Jak podał Ubisoft, gra zanotowała najlepsze otwarcie w historii firmy na obecnej generacji.

Mowa zatem o konsolach PlayStation 5 i obydwu konsolach Microsoftu, choć gra wyszła również na starą generację (PS4, Xbox One) i pecety. W takim razie ile egzemplarzy gry zdołano sprzedać od momentu premiery? To akurat bardzo ciekawa kwestia.

Ciekawa, bo nie wiadomo. Firma nie podała konkretnej liczby pudełek ani egzemplarzy cyfrowych. Wiemy natomiast, ile kotów pogłaskali gracze, jak wiele godzin spędzili biegając, czy też ile skoków wiary wykonali (bardzo wiele, jakby co). Brak natomiast konkretnych wyników sprzedażowych. Trzeba przyznać, że to ciekawy ruch. Niby się chwalimy, ale nie do końca pokazujemy dlaczego.

W pewien sposób można to zrozumieć. Ubisoft i jego gry nie mają zbyt dobrej passy. Możliwe, że osiągnięty wynik i tak wyglądałby dość biednie. W ten sposób jeszcze gorzej prezentowałyby się poprzednie gry firmy wydane na konsole nowej generacji. Może czasami warto przemilczeć niektóre szczegóły? Mimo to sytuacja i tak jest bardzo wymowna.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie