Stworzył działający wagonik z Minecrafta. Osiąga nawet 42 km na godzinę

Minecraft - prawdziwy wagonik z gry
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Pewien entuzjasta majsterkowania postanowił stworzyć realistyczny wagonik z gry Minecraft. Ten porusza się po torach z prędkością prawie 42 kilometrów na godzinę, co odpowiada prędkości poruszania się tym pojazdem w grze.

Za stworzenie pojazdu odpowiedzialny jest Joel z kanału Joel Creates, który dodatkowo skorzystał z pomocy swojej rodziny i przyjaciół. Postanowił odtworzyć jak najlepiej minecarta pod każdym względem – wyglądu, rozmiaru, a także prędkości przemieszczania się. Czy mu się udało? Zobaczcie poniższe wideo, które przedstawiają cały proces twórczy.

Jak widać, w tym projekcie króluje przywiązanie się do najdrobniejszych szczegółów. Przy pomocy wycinarki CNC przygotowano specjalne płyty, które opatuliły wagonik na zewnątrz. Pomalowano je idealnie według wzoru na oryginalnej teksturze z gry. Co ciekawe, te zostały wykonane z tworzywa, które Joel wykorzystywał przy jednym ze swoich wcześniejszych projektów.

Urządzenie rozpędza się na torach do aż 26 mph, co równa się prawie 42 km/h. Oznacza to, że ten niepozorny kawałek technologii osiąga dość sporą prędkość jak na swoje gabaryty. Niestety, słabo sobie radzi z twardszymi gałązkami, co mogliście zobaczyć podczas oglądania drugiej części nagrań.

Pisząc o tym niesamowitym wagoniku, przypomniałem sobie o podobnej konstrukcji, którą opisywałem w innym tekście. Wiedzieliście, że w grze Minecraft można ujeżdżać świnkę? Inny majsterkowicz postanowił skopiować ją do prawdziwego świata i nawet mu się to udało więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie