Klimat nie z tej ziemi. Gracz stworzył post-sowieckie blokowisko, które kojarzy wielu z nas

Klimat nie z tej ziemi. Gracz stworzył post-sowieckie blokowisko, które kojarzy wielu z nas
3DS Mobile Newsy PC PS Vita PS3 PS4 PS5 Switch Wii U X360 Xbox Series XOne

Zima, śnieg, mróz, osobne garaże, stare samochody i wielki betonowy kolos. Pewien fan postanowił stworzyć znane nam dobrze blokowisko w Minecraft.

Jeżeli za dzieciństwa mieszkaliście w typowym polskim blokowisku z wielkiej płyty, z pewnością kojarzycie tamtejszą atmosferę. Ma to swego rodzaju klimat, który bardzo ciężko oddać albo podrobić, ale dla wielu z nas zapewne kojarzy się bardziej z dzieciństwem i nostalgią niż ze smutkiem (no bo trzeba przyznać – bywało szaro). Tego rodzaju post-sowieckie blokowiska widać dziś w wielu krajach europy środkowo-wschodniej.

Minecraft z PRL-u

Pewien gracz postanowił oddać klimat tamtych lat (pod linkiem znajdziecie więcej zdjęć) i tego typu architektury dzięki… Minecraftowi. Ja wiem, co myślicie, ale tym projektem naprawdę warto się zainteresować. Szczególnie jeżeli dorastaliście w tamtych latach i czujecie swego rodzaju sentyment do podwórka „wbudowanego” w przytłaczające osiedle. Oczywiście nie oznacza to, że dziś tak się nie mieszka – jasne, że tak jest i sam do niedawna byłem tego dobrym przykładem.

Oczywiście klimat ten nie jest znany wyłącznie Polakom, bo równie dobrze projekt mogą docenić osoby pochodzące chociażby z Ukrainy. Co ciekawe, autor post-sowieckiej mapy do Minecrafta zadbał również o odpowiedni nastrój. Nie zaprzeczę, że klimat całości jest widoczny jeszcze bardziej dzięki zimie. Ziąb aż bije z ekranu, a wszechobecny śnieg przypomina ten noworoczny okres dawnych lat.

Jeżeli powyższe zdjęcia Wam nie wystarczą, możecie też udać się na stronę, z której pobierzecie tę mapę. Znajdziecie tam również narzędzie pozwalające swobodnie zwiedzać klimatyczną miejscówkę w przeglądarce, bez potrzeby grania w Minecrafta.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie