Microsoft zamierza skoncentrować się na rynku gier PC

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tego rodzaju zapewniania padły na Game Developers Conference.


Warto przypomnieć, że poprzednia inicjatywa Games for Windows Live nie skończyła się sukcesem. Zwrócono jednakże uwagę na działalność innych firm, które robią wiele dobrego dla branży komputerowej. Szef działu Phil Spencer, który jest odpowiedzialny za gry wideo w Microsot Studios, stwierdził, że Valve to wspaniała firma, której zasługi są doceniane. Sporo ciepłych słów padło również pod adresem Sony i Nintendo.

Microsoft ma dalekosiężne plany względem wsparcia blaszaków, mowa tu zarówno o nowych pomysłach na rozgrywkę sieciową jak i o pomyśle sprzedaży gier w ramach systemu operacyjnego Windows. Konkrety mamy poznać jeszcze tego lata.

Spencer pochwalił pomysł wydawania na PC płatnych wersji alfa, dzięki czemu producenci mogą zdobyć środki niezbędne do zakończenia prac nad daną grą. Z zainteresowaniem śledzi również nowe technologie, takie jak: Project Morpheus czy Oculus Rift, w których jego zdaniem tkwi spory potencjał.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

3 Shares
Share3
+1
Tweet