Microsoft także szykuje nową konsolę?

Przed targami E3 docierają do nas coraz nowsze informacje.

Jeden z użytkowników forum NeoGAF postanowił sprawdzić, czy Microsoft nie idzie w ślady za Sony i nie szykuje przypadkiem nowej wersji swojej konsoli. Ekim (użytkownik NeoGAF), dotarł do ciekawych wniosków. Otóż znalazł w Federalnej Komisji Komunikacji (FCC) Stanów Zjednoczonych, rejestrację nowego sprzętu, który korzysta z sieci bezprzewodowej. Rejestracja w FCC jest wymagana przez producentów w USA po to, aby dopuścić dany sprzęt do sprzedaży – urządzenie musi bowiem mieć akceptację komisji.

Wnioski Ekima są takie, że Microsoft testuje nowy chip do komunikacji bezprzewodowej, do którego w FCC została podpięta instrukcja “User Manual 1525”. Cyferka 1525 oznacza Xboksa One. To jednak nie wszystko. Nowy sprzęt dostał oznaczenie 1683, więc jest czymś innym niż Xbox One, ale bazującym na tym sprzęcie. Czyżbyśmy mieli do czynienia z nową wersją Xboksa One?


Rozwiązań jest kilka. Microsoft może szykować wersję slim Xboksa One, co akurat nie powinno nas dziwić, bowiem zwykle po trzech latach od premiery, powstaje mniejsza wersja konsoli. Ponadto wiele miesięcy temu, pojawiały się informacje, jakoby Microsoft miał wypuścić na rynek tańszego Xboksa One bez czytnika płyt, który by korzystał wyłącznie z gier z cyfrowej dystrybucji. Która z tych dwóch opcji jest prawdziwa? Dowiemy się być może już niebawem.

Według informacji, które podaje Ekim z NeoGAF oraz dokumentów z FCC, Microsoft ma zamiar dostarczyć około 25 czerwca dokładne dane sprzętu wraz ze zdjęciami. Będzie to więc miało miejsce zaraz po targach E3, co może sugerować, że właśnie w trakcie tegorocznej konferencji, Microsoft pokaże nowego Xboksa.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

36 Shares
Share36
+1
Tweet