Microsoft sugeruje zapowiedź Call of Duty: World At War II. Dla zabawy

Co o tym wszystkim sądzicie?

Raj Patel z Microsoftu, który odpowiada za komunikację ze społecznością (dział Xbox), wypuścił na Twitterze naprawdę intrygujący wpis. Czarne tło, cyferka 2 w zapisie rzymskim oraz kilka linijek zapisanych kodem Morse’a.


O co chodzi? Jeden z użytkowników forum NeoGAF przetłumaczył niezrozumiałe dla większości z nas znaki i zapewne krzyknął ze szczęścia, kiedy skojarzył przekaz z rzekomym plakatem, który zapowiada Call of Duty: World At War II. O sprawie pisaliśmy w tym newsie.

Przetłumaczony kod zawiera zwrot: Prezentacja Xbox. Oprócz tego podano godzinę pokazu oraz datę: 4 maja 2015 roku. Zarówno data jak i godzina są takie same, jak na wspomnianym plakacie, który wyciekł do sieci (choć oczywiście nie wiadomo, czy owy poster jest prawdziwy). To jednak nie wszystko. Rzymska dwójka z obu komunikatów również wygląda identycznie!

Wpis Patel’a

Raj-Patel-CoD-World-At-War-Wcześniejszy plakat

CoD-World-at-War-II-poster

Czyżby Microsoft potwierdził tym samym, że Call of Duty: World At War II jednak powstanie i w maju usłyszymy oficjalną zapowiedź?

Kilka godzin po publikacji zakodowanego przekazu Raj Patel znowu zabrał głos, dając wszystkim do zrozumienia, że wcześniejszym zdjęciem podzielił się ze społecznością dla zabawy. Chciał po prostu sprawdzić, jaka będzie reakcja. Zaznaczył też, że nie jest to oficjalne zdjęcie z Microsoftu i w żadnym razie teaser CoD: World At War II. Przeprosił również za zamieszanie.

Raj-Patel-Twitter

Ciekawe, czy rzeczywiście jest tak, jak wyjaśnia Raj Patel. A może to kolejna gierka, która ma wzniecić ogień oczekiwania przed wielką zapowiedzią. Jak sądzicie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

23 Shares
Share23
+1
Tweet