Microsoft reklamuje wirusy i nawet o tym nie wie. Niebezpieczeństwo dla użytkowników

Microsoft reklamuje złośliwe i niebezpieczne oprogramowanie
Mobile Newsy PC Technologie

W pewien sposób Microsoft poleca swoim użytkownikom pobieranie wirusów. Wszystko przez nowe reklamy w chatbocie Binga.

Ja na szczęście z Binga nie korzystam, a tym bardziej nigdy nie rozmawiałem z chatbotem wyszukiwarki. No ale jednak AI obsługiwane przez Microsoft doczekało się ostatnio reklam. Te mogą pojawiać się w trakcie konwersacji z botem. Oczywiście każdy może wykupić sobie odpowiednie marketingowe miejsce, ale robią to też producenci złośliwego oprogramowania i fałszerze.

Microsoft reklamuje wirusy

To o tyle niebezpieczne, że wyniki pojawiające się przy okazji rozmowy z botem AI wydają się dla większości użytkowników zweryfikowane. O tym, że dostaliśmy reklamę, dowiadujemy się dopiero po najechaniu kursorem na wysłany nam link. Oczywiście może to potencjalnie zwiększać szansę na pobranie niewłaściwego programu.

Jak donosi Bleeping Computer, użytkownicy mogą przykładowo poprosić bota o linki do pobrania programów w stylu Advanced IP Scanner lub MyCase. Pierwszy jest popularnym wśród adminów narzędziem analizowania sieci, a z drugiego korzystają choćby prawnicy. Bing Chat może wysłać nam linki do stron, które zostały stworzone tak, aby jak najbardziej przypominały faktyczne witryny pobrań tychże programów. W praktyce znajdziemy tam wirusy, malware lub inne niebezpieczeństwa określane jako „malvertisements”.

Jeżeli więc korzystacie z Binga, a już szczególnie z ichniego AI – uważajcie i sprawdzajcie każdy link. Teraz bot może faktycznie podsuwać Wam złośliwe reklamy i oprogramowanie, nawet o tym nie wiedząc. A niedawno Microsoft został najlepszą firmą świata

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie