Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

People Can Fly pracuje nad dwiema dużymi grami. Co mają w planach Polacy?

Polskie studio People Can Fly wyda dwie duże produkcje do 2024 roku. Deweloperzy mają już daleko idące plany na przyszłość.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że polska gra Outriders doczeka się niemałego przesunięcia. Polskie studio People Can Fly zamierza dopracować swój projekt w każdym najdrobniejszym aspekcie i dostarczyć świetną grę.

PCF to już dość uznany na świecie zespół, który ma na swoim koncie takie hity jak Bulletstorm, Gears of War: Judgment i Painkiller. Deweloperzy stawiają na rozwój i w związku z wejściem firmy na giełdę, podzielono się planami na najbliższe lata.

Outriders zadebiutuje zgodnie z planem, ale People Can Fly pracują nad dwiema innymi, wysokobudżetowymi produkcjami. Ich premiera ma nastąpić przed końcem 2024 roku.

Pierwszy z nich, nazwany tymczasowo Project Gemini, zostanie wydany przez Square Enix. O grze nie wiadomo nic ponad to, że powstaje. Możemy się tylko domyślać jakiego typu będzie to produkcja, ale raczej stawiałbym na zupełnie nową markę, a nie powrót do uniwersum Bulletstorm lub Painkiller.

Druga gra, określana mianem Project Dagger, jest już nieco mniej tajemnicza. Tym razem za jej wydanie odpowiedzialne będzie Take-Two Interactive, które jest dystrybutorem takich gier jak seria Grand Theft Auto, Borderlands, Mafia czy Bioshock. Project Dagger ma być grą akcji z elementami RPG.

Plany są więc ambitne i jestem szalenie ciekaw tego, co PCF szykują. Warszawskie studio dostarczyło do tej pory sporo naprawdę dobrych gier.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się