Microsoft chce stworzyć „następny internet” z pomocą m.in. Activision Blizzard

Xbox Game Pass i gry Activision Blizzard
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Microsoft chce stworzyć metaverse, a pomoże przy tym chociażby zakup Activision Blizzard. Spółka to kolejny krok w budowaniu pozycji MS.

Gigant z Redmond kontynuuje rozważanie na temat metaverse. Szef firmy, Satya Nadella, stwierdził, że przejęcie Activision Blizzard „przyspieszy rozwój biznesu gier Microsoftu na urządzeniach mobilnych, komputerach PC, konsolach i w chmurze oraz dostarczy elementów do budowy metaverse„.

Metaverse to przede wszystkim tworzenie gier. Chodzi o to, by móc umieścić ludzi, miejsca, rzeczy w silniku, a następnie by wszystkie te osoby, miejsca, rzeczy w silniku odnosiły się do siebie.
Ty i ja będziemy wkrótce siedzieć przy stole w sali konferencyjnej z naszymi awatarami lub hologramami, a nawet powierzchniami 2D z dźwiękiem przestrzennym. Zgadnijcie co? Miejscem, w którym robimy to od zawsze jest gaming.

– powiedział Satya Nadella w rozmowie z Financial Times
Źródło: VideoGamesChronicle

Nadella opowiedział też o swojej wizji na przyszłość metaverse. Szef Microsoftu twierdzi, że będzie to właściwie drugi internet – podobnych określeń metaverse używa się zresztą od dłuższego czasu.

I tak, sposób, w jaki będziemy podchodzić do systemowej strony tego, co zamierzamy zbudować dla metaverse, to zasadniczo demokratyzacja budowania gier i udostępnienie ich każdemu, kto chce zbudować dowolną przestrzeń i mieć zasadniczo zdigitalizowanych ludzi, miejsca i rzeczy, odnoszących się do siebie nawzajem poprzez obecność swojego ciała.
Według mnie, bycie świetnym w tworzeniu gier daje nam pozwolenie na zbudowanie następnej platformy, która jest w zasadzie następnym Internetem: ucieleśnioną obecnością. Dziś gram w grę, ale nie jestem w niej.

Kiedy Microsoft zaprezentuje nam swoją konkretną wizję metaverse? Tego nie wiemy. Pewne jest jednak to, że zakup Activision Blizzard faktycznie pomoże zbliżyć się gigantowi z Redmond to stworzenia „drugiego internetu”

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie