Microsoft dementuje. Nie będzie wersji Slim/Micro Xboksa One

Phil Spencer skomentował informacje, które niedawno pojawiły się w sieci.

Tydzień temu podaliśmy, że chiński serwis WPdang dotarł do informacji, z których wynika, że w październiku Microsoft planuje spore wydarzenie, na którym pokaże kilka nowych sprzętów. Mowa między innymi o nowym tablecie Surface 4 i telefonach Lumia 940 i 940 XL. To jednak nie wszystko. Najbardziej interesującą dla nas wiadomością jest to, że amerykański gigant ma też prawdopodobnie przedstawić Xboksa One Slim (lub jak go nazywają inne zagraniczne serwisy, które podłapały temat Xbox One Mini). To już nieaktualne.

Phil Spencer zdementował te wieści. Zapytany został o tę kwestię przez jednego z użytkowników Twittera. Odparł jedynie, że to nieprawda. Krótko i na temat.


Jednak w przypadku Xboksa 360, Microsoft też na początku nie potwierdzał informacji o tym, że planuje wydać wersję Slim. Po kilku miesiącach okazało się jednak, że takowy Xbox wejdzie do sprzedaży. Cóż, Phil Spencer mógł mieć na myśli, że w tej chwili Microsoft nie pokaże nowej wersji Xboksa One, ale mało kto wierzy w to, że w ogóle wersja Slim nie powstanie. To znana praktyka producentów, którzy po kilku latach od wejścia konsoli na rynek, odświeżają jej wygląd, nie tylko po to, aby zainteresować nowych nabywców, ale zwykle idą za tym w parze zmiany w podzespołach, tańszych i bardziej wydajnych, co związane jest z kolei z rozwojem technologii.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

37 Shares
Share37
+1
Tweet