Microsoft brata się z Nintendo. Game Pass, xCloud, Halo, Forza i Gears of War na Switcha?

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje, które mogą wprowadzić w osłupienie wiele osób. Czy może dojść do aż tak wielkiego zacieśnienia relacji pomiędzy Microsoftem a Nintendo?

Przecieki o nawiązaniu bliskiej współpracy pomiędzy big N a producentem konsol Xbox potwierdzają kolejne źródła. GameInformer twierdzi, że według uzyskanych przez serwis informacji, do ogłoszenia Game Pass na Nintendo Switch może dojść już w tym roku. Środkiem do osiągnięcia celu ma być Projekt xCloud, który pozwoliłby strumieniować wiele gier na konsolę Nintendo.

Zacznijmy jednak od tego, że na samym streamingu współpraca ma się nie opierać. Francuski portal JeuxVideo donosi, że od pewnego czasu dyrektorzy Xbox i Nintendo spotykają się regularnie i choć rozmowy nie są jeszcze zakończone, kilka decyzji zostało już podjętych. Jedną z nich są porty gier. Według Francuzów, niedługo usłyszymy zapowiedzi Cuphead oraz Ori and the Blind Forest na Nintendo Switch.

To jednak nie wszystko, ponieważ – jak czytamy na JeuxVideo – jeden z producentów złotej trójki – Halo / Forza / Gears of War – jest zainteresowany Nintendo Switch. Mogłoby to oznaczać, że posiadacze japońskiej konsoli otrzymają np. port jakiejś starszej gry jednej ze wspomnianych serii, ekskluzywny spin-off. Oczywiście, jeśli wspomniany Projekt xCloud wystartuje pełną parą na Switchu, nie będzie żadnego problemu, by zagrać na tej konsoli nawet w najnowsze odsłony wielkich serii.

Pamiętajmy, że Nintendo nie boi się eksperymentowania ze streamingiem. Gry takie jak Resident Evil 7 i Assassin’s Creed Odyssey otrzymały w Japonii porty na Switcha i można w nie zagrać właśnie za pośrednictwem chmury.

Bardzo możliwe, że szczegóły dotyczące współpracy Microsoftu z Nintendo zostaną ujawnione oficjalnie podczas Game Developper Conference 2019. Imprezę zaplanowano na dni 18-22 marca.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.