Microsoft anuluje Halo Online

Wygląda na to, że gra nigdy nie powstanie.

W 2015 roku Microsoft ogłosił, że ma zamiar wydać grę Halo Online na PC. Miała to być produkcja free to play osadzona w popularnym świecie Halo. Producent oparł ją o Halo Engine 3 i na początku miała się ukazać wyłącznie w Rosji. Niestety teraz już wiemy, że produkcja nie powstanie.

Już od ponad pół roku na temat Halo Online nie było wiadomo nic nowego. Dopiero teraz Microsoft poinformował, że kończy prace nad projektem.

Trochę szkoda, że ostatecznie nie będzie Halo Online. Być może Microsoft zweryfikował swoje plan, ponieważ i tak kolejne części Halo prawdopodobnie ukażą się nie tylko na Xboksie One, ale także w ramach usługi cross-buy, również na PC. Widocznie wydatki na kolejną grę w tym uniwersum, były niepotrzebne.

Halo Online wyciekło do sieci. Hakerzy chcą grę udostępnić dla każdego

Na początku Microsoft chciał wydać Halo Online jedynie na rynku rosyjskim. Jednak grupa hakerów skutecznie pokrzyżowała mu plany.

Halo Online miało być grą free to play, ale nie jest wykluczone, że pojawią się w niej mikrotransakcje – takie informacje podawaliśmy na temat gry w zeszłym roku. Jednak w tamtym czasie grupa hakerów postanowiła dokładnie zbadać tę sprawę. Wpadli oni na wersję testową i szybko udostępnili w sieci pod nazwą kodową ElDorito. Na reakcję Microsoftu długo nie trzeba było czekać. Z serwerów gra była szybko usuwana, jednak hakerzy zrobili co mogli, aby udostępnić ją szerokiej publiczności.

Hakerzy tłumaczą, że nie podoba im się polityka Microsoftu, która zakłada wydanie gry jedynie na rynku rosyjskim. Stąd pomysł, aby udostępnić ją dalej. Ponadto ich celem jest wypuszczenie na rynek gry zmodyfikowanej, która nie będzie mieć mikrotransakcji.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.