Metro Awakening trafi na PC! Powraca kultowe uniwersum

Metro Awakening
Newsy PC PS5

Gracze uwielbiają serię Metro, podobnie zresztą jak miłośnicy tej serii książek utrzymanej w charakterystycznych, postapokaliptycznych klimatach. Okazuje się, że już niedługo otrzymamy kolejną grę z tego uniwersum. Zapowiedź Metro Awakening mieliśmy okazję zobaczyć w ramach ostatniego wydarzenia PlayStation State of Play. Co ciekawe, tytuł ukaże się nie tylko na platformie Sony, ale również na PC. Okej, w takim razie kiedy premiera? Już niedługo.

Metro Awakening zmierza na pecety

Jeżeli jesteście fanami gry Metro 2033 czy choćby bardzo udanego Exodus, to… Cóż, mamy dla was złe wieści, ponieważ nowa nadchodząca odsłona serii nijak będzie się mieć do wspomnianych tytułów. Zapowiedziana na PlayStation State of Play gra studia Vertigo Games to tytuł VR, który jest przygotowywany z myślą o PlayStation VR 2. Zawiedzeni? Czego by nie mówić, to w dalszym ciągu może być udany tytuł. Choć oczywiście specyficzny i skierowany do węższego grona odbiorców.

Więcej o grze przeczytacie w naszym newsie na temat zapowiedzi, ale temat zasługuje na aktualizację. Okazało się bowiem, że gra trafi również na PC. Gra fabularna jest przeznaczona wyłącznie dla VR, pojawi się na Meta Quest 2+3 i Steam VR w 2024 roku. Dmitrij Głuchowski, twórca serii Metro, jest związany z produkcją, a akcja rozgrywa się w 2028 roku — będziemy w niej śledzić losy lekarza o imieniu Serdar.

Gracz wciela się w Serdara, który poszukuje zaginionej żony w przerażających tunelach metra, doświadczając niecodziennych i strasznych sytuacji — jak to w metrze i w świecie, który dawno przestał być przyjaznym miejscem. Gra ma umożliwiać graczom wykonywanie różnych czynności w środowisku VR, takich jak przeładowywanie broni, zmiana filtrów czy ładowanie pochodni.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie