Absolutnie fantastyczny pierwszy gameplay z Metal Gear Solid 3 Remake pokazuje moc UE5

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater na olśniewającej rozgrywce
Newsy PC PS5 Xbox Series

Na wczorajszym pierwszym z nowej serii wydarzeniu Microsoftu, czyli Xbox Partner Preview, zadebiutował pierwszy gameplay z Metal Gear Solid Delta: Snake Eater.

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater zostało zapowiedziane już jakiś czas temu, ale nie otrzymaliśmy nic, prócz zagadkowego i dość zaskakującego zwiastuna. Teraz się to zmieniło. Wczoraj odbyła się prezentacja Xbox Partner Preview. To nowa seria pokazów gier producentów third-party. Z racji tego, że remake kultowego fenomenu Konami zmierza na konsole Xbox, dostaliśmy pierwszy pokaz gry.

Ależ to Metal Gear Solid Delta: Snake Eater wygląda

Bez zbędnego przedłużania, poniżej znajdziecie to, po co tu przyszliście. Załóżcie słuchawki, weźcie batonika (popcorn to trochę za dużo na minutę i niemal czterdzieści sekund materiału), a najlepiej coś zdrowszego (jabłko?) i po prostu obejrzycie fantastyczny materiał. Hype wystrzelił, ale zachowajmy umiar.

Big Boss (Naked Snake, znaczy się) znów tarza się w błocie, po kryjomu dybie na nieświadomych przeciwników i sieje zniszczenie, gdy niemilce nawet o nim nie wiedzą. Fantastyczne wrażenie robi dżungla na Unreal Engine 5. Pojawią się rzekomo realistycznie zachowujące się zwierzęta, a także bogata flora. Będzie więc sporo okazji do brodzenia przez płytkie rzeki i smagania tyłkiem po kałużach.

Gra, poza tym, całkiem wiernie oddaje klimat Metal Gear Solid, a przynajmniej z tego, co tu widzimy. Wiele się jednak zmieni, bo materiał pochodzi z bardzo wczesnej wersji gry. Nie nastawiajcie się też na szybką premierę. Gra na razie nie ma konkretnej daty, ale istnieje szansa, że nie ukaże się w 2024 roku. Gdy już to jednak zrobi, mówimy o wersji na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie