Potencjalna data premiery Marvel’s Spider-Man 2 odnaleziona w zwiastunie

Marvel's Spider-Man 2 - data premiery gry odnalezione w zwiastunie
Newsy

Marvel’s Spider-Man 2 to niekwestionowane oczko w głowie Sony – to jedna z niewielu tak dużych gier first-party, które mają trafić na PS5 w tym roku.

Na niedawnym PlayStation Showcase zachwycił nas w szczególności długaśny materiał z Marvel’s Spider-Man 2. No dobra – kogo zachwycił, tego zachwycił. Wszyscy przecież i tak wiemy, że dostaniemy więcej tego samego, ze wszystkimi plusami i minusami tego rozwiązania. Tytuł zapowiada się jednak szczególnie ciekawie, bo to jedna z niewielu wielkich premier od studiów Sony. Tylko długo musimy na nią czekać?

Niekoniecznie – tak przynajmniej sugeruje bardzo intrygująca ciekawostka, na którą natrafił pewien YouTuber, gdy montował film o grze. W jednym segmencie długiego materiały możemy zobaczyć wnętrze wojskowego Hummera. Pod ekranem obok kierownicy można dostrzec ciąg cyfr, które układają się w datę. I to logiczną, sensowną datę, która może być momentem premiery gry. Taki easter-egg nikogo by nie zaskoczył, bo tytuł faktycznie ma ukazać się w tym roku. Takie hity celują raczej w końcówkę roku.

Marvel’s Spider-Man 2 z datą premiery?

Data, a raczej ciąg cyfr to „201123”, co może oznaczać 20.11.2023, czyli 20 listopada 2023 roku. Ma sens, ale rodzi parę pytań. Po pierwsze – czemu nie ma tu amerykańskiego formatu dat? Amerykanie zwyczajowo zapisują daty odwrotnie – najpierw miesiąc, potem dzień i na końcu rok. Tu mamy formatowanie europejskie, co wydaje się dziwne, zwłaszcza że Insomniac pochodzi z Kalifornii.

Po drugie – 20 listopada to poniedziałek. Niemal zawsze wydaje się gry w piątki (ewentualnie we wtorki). Byłoby trochę dziwne, ale z drugiej strony taki God of War Ragnarok także wyszedł w poniedziałek. Być może Sony ma po prostu takie postanowienia i data może się sprawdzić. Na razie jednak radzę zachować powściągliwość.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie