Marvel's Avengers - superbohaterowie

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Takiego błędu w Marvel’s Avengers chyba jeszcze nie było. Gra ujawniała poufne dane graczy

Marvel’s Avengers mierzy się z kolejnym, sporym problemem. Błąd sprawiał, że na ekranie graczy pojawiały się istotne dane.

Avengersi od Crystal Dynamics stale zmagają się z problemami. Choć twórcy wciąż aktualizują produkcję, nadal nie można mówić tu o w pełni dopracowanym i bardzo dobrym jakościowo produkcie. Niektórych przywar nie da się wyeliminować byle aktualizacją.

Tym razem gracze Marvel’s Avengers zostali zaskoczenie wyjątkowo nietypowym i bądź co bądź poważnym błędem. Najnowsza aktualizacja sprawiła, że na ekranach osób grających wyświetlał się między innymi ich adres IP.

Crystal Dynamics pracuje nad rozwiązaniem problemu i zapowiedziało już łatkę. Dodatkowo deweloperzy wskazują, że błąd dotyczy głównie posiadaczy PlayStation 5.

Obecnie testujemy rozwiązanie problemu wyświetlania na ekranie PS5 informacji osobistych, w tym adresu IP i nazwy użytkownika gracza. Planujemy wprowadzić poprawkę jutro około godziny 8 rano czasu PT 9 (17:00 czasu polskiego).

Gracze z PlayStation 5 powinni do tego czasu powstrzymać się od streamowania gry lub publikowania zrzutów ekranu w sieci, ponieważ mogą zostać wyświetlone poufne informacje.

– czytamy w komunikacie twórców gry

O ile przeciętny gracz ma małe szanse na ujawnienie swojego IP, tak streamerzy są narażeni na niemałe kłopoty. Ujawnienie tych danych może poskutkować atakiem DDOS od dowolnego żartownisia i/lub zdobyciem innych, cennych informacji.

Na szczęście stosowna poprawka jest już w drodze. Oczywiście nie ma gwarancji, że problem nie dotyczy innych platform. Jeśli gracie w Avengers i planujecie streamować rozgrywkę, lepiej się na razie wstrzymajcie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się