Marvel's Avengers aktualizacja dla ps5 i xboksa series x

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Marvel’s Avengers wystartowało na next-genach. Wprowadzono sporo usprawnień

Twórcy wykorzystali potencjał nowych konsol, by nadać Marvel’s Avengers blasku. Czego możemy się spodziewać?

Wydanie aktualizacji do przygodowej gra akcji, zbiegło się z wydaniem DLC, które wprowadza sporo zmian (dowiedz się więcej). Właściciele konsol firmy Sony i Microsoft, mogą zassać z sieci bezpłatne ulepszania, które tchną nowe życie w produkcję traktująca o superbohaterach. W przypadku konsoli Xbox Series X będziemy musieli pobrać plik ważący aż 107 GB! W zaś mowa o PS5, to pakiet danych waży zaledwie 74 GB. Skąd ta różnica w wadze plików?

Wynika to z zastosowania technologii kompresji na konsoli PlayStation 5. Wykorzystanie innowacyjnego rozwiązania Kraken, znalazło już odbicie w przypadku Control Ultimate Edition. Produkcja studia Remedy Entertainment na konsoli niebieskich ważyła 26 GB podczas gdy w przypadku zielonych42 GB. Ta informacja jest z całą pewnością świetną nowiną dla posiadaczy platformy od Japończyków. Wszakże na rynku nadal nie są dostępne dyski zewnętrzne poszerzające miejsce do dyspozycji graczy. Tymczasem pojemność dysku twardego, jest piętą achillesową PS5.

Co zapewni łatka do Marvel’s Avengers dedykowana next-genom?

Czego mogą spodziewać się posiadacze konsoli IX generacji?

  • natywnej rozdzielczości 4K z obsługa 60 klatek animacji na sekundę
  • szybszego ładowania
  • tekstur o wyższej rozdzielczości
  • zaimplementowania zniszczeń pancerza
  • ulepszonej okluzji otoczenia (cieniowanie jest jeszcze bardziej szczegółowe i dokładniejsze)
  • filtrowania anizotropowego tekstur (jakość tekstur widocznych ze sporej odległości zostaje poprawiona)
  • dźwięku przestrzennego
  • wykorzystania możliwości pada DualSense

Z kolei wspomniane wcześniej DLC, które już możecie pobrać, również wprowadza sporo nowości. Pojawia się w nim nowy bohater Hawkeye, który świetnie posługuje się łukiem. Z kolei nowa operacja Marvel’s Avengers: Hawkeye Future Imperfect pozwoli nam zmierzyć się ze złoczyńcą jakim jest Maestro (więcej informacji w tym miejscu). Poza tym aktualizacja wprowadza sporo znaczących usprawnień, m.in.: skróceniu uległ czas ładowania modeli postaci w menu, naprawiono różne problemy z lokalizacją, tekstem i napisami, czy też wprowadzono różne poprawki efektów wizualnych.

Być może dodanie nowych treści i urozmaicenie zabawy, przyciągnie do tytułu nowych graczy. Tylko wtedy dla wydawcy będzie to sygnał, że warto dalej inwestować w projekt. Planujcie dać Marvel’s Avengers jeszcze jedną szansę?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się