Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Doszło do plagiatu? Studio Marvel skopiowało scenę z animacji DC

Fani uniwersum DC nie mają wątpliwości, Marvel dopuścił się plagiatu.


Mowa o produkcji Avengers: Koniec gry (2019), która zapożycza scenę z filmu animowanego Superman/Batman: Wrogowie publiczni (2009). Sekwencja w obu pozycjach wygląda nieomal identycznie. Myślicie, że mamy do czynienia z przypadkiem?

To nie pierwszy raz kiedy fani obu firm tworzą zażarte boje w Internecie o to, kto od kogo ściągał. Nie brakuje analogii między takimi bohaterami jak: Flash (DC) a Quicksilver (Marvel), Wasp (Marvel) a Bumblebee (DC) czy Man-Thing (Marvel) a Swamp Thing (DC). Gdy jednemu z wydawnictwo udało się przyciągnąć klientów interesującą koncepcją bohatera, konkurent starał się podchwycić inspirację.

Nie da się zaprzeczyć, że na przestrzeni lat obaj amerykański giganci bardzo uważnie się sobie przyglądali. Rywalizacja między tym dwiema markami przypomina trochę zmagania Coca Coli z Pepsi. Po której stronie stoicie i jakich bohaterów preferujecie, tych ze stajni DC czy od Marvela?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się