Oto darmowa gra o codziennych problemach w PRL-u. Poznajcie Martial Law

Martial Law - grafika
PC

Z czym kojarzą Wam się darmowe gry? Z darmówkami od Epica? Z grami-usługami wypełnionymi mikropłatnościami? Mi też, ale w gąszczu takich produkcji pojawiają się też perełki, które ktoś po prostu zechciał udostępnić całkowicie bezpłatnie. Taką grą jest Martial Law.

Produkcję stworzyła grupa Fixer, a jej oryginalna koncepcja powstała na game jamie. Pomysł przekształcił się w pełnoprawną grę, którą pobierzecie za darmo z platformy Steam.

Jak piszą sami twórcy, “Martial Law jest grą o rzeczywistości, która przyszła wraz z komunizmem w Polsce.” Głównym założenie produkcji jest zaprezentowanie życia polskich rodzin w PRL-u. Gracze obserwują historię mężczyzny, który utracił swoją rodzinę przez fakt, że nie może pochwalić się wyższym statusem społecznym. Nasz bohater mimo wszystko chce być przy swojej córce, choć zrealizowanie tego celu to niełatwa sztuka.

Nie oczekujcie rozbudowanej i przesadnie ekscytującej rozgrywki. Martial Law stoi historią i jej prezentacją, a nie gameplay’em. W trakcie gry przyjdzie nam podjąć wiele wyborów – zarówno tych dobrych, jak i złych. Dodatkowo twórcy potwierdzili, że w tytule znajdziemy wiele zakończeń zaprezentowanej historii. Jeśli więc zechcecie zagrać po raz drugi lub trzeci, nadal będziecie mieć trochę do odkrycia.

Gra jest dostępna do pobrania już teraz i ma bardzo, bardzo niskie wymagania sprzętowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją sprawdzić.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij: