Football Manager 2022

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Manchester United pozywa twórców Football Managera za używanie nazwy klubu i uproszczenie herbu

Manchester United składa pozew przeciwko autorom i wydawcy gry Football Manager. Powód jest dość dziwny.

Jak informuje The Guardian, Manchester United pozwał SEGA i Sports Interactive, czyli kolejno wydawcę i twórcę Football Managera. Powodem decyzji są rzekomo nadużycia związane ze znakiem handlowym klubu – przedstawiciele brytyjskiej drużyny twierdzą, że nazwa Manchester United jest nadmiernie wykorzystywana w produkcji.

To jednak nie jedyny zarzut postawiony autorom managera: szefostwo klubu uważa również, że Sports Interactive używa w swojej grze… schematycznego herbu drużyny. Konkretnie chodzi o to, że rozpoznawalny emblemat zastąpiono uproszczonym czerwono-białym logo.

Wydawca i deweloper nie kryją zaskoczenia obrotem sprawy – zwłaszcza że Manchester United pojawia się w grze Sports Interactive już od 1992 roku (wtedy to było jeszcze Championship Manager) i do tej pory szefowie klubu nie mieli z tym problemu.

Trudno jakoś racjonalnie podejść do sprawy – stare porzekadło głosi, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to może chodzić o jedno. Ale nie nam to oceniać.

Football Manager to uzależniająca seria piłkarskich managerów, która istnieje od 16 lat. Najnowsza odsłona cyklu ma zadebiutować w listopadzie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się