“Mała Syrenka” na zwiastunie. Kultowa bajka Disneya powraca w nowym wydaniu

Mała Syrenka na zwiastunie. Aktorska wersja kultowej bajki
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi

“Mała Syrenka” trafi do kin już w tym roku i będzie to tym razem aktorska adaptacja kultowej bajki Disneya. Do sieci trafił nowy trailer.

Krab Sebastian, wiedźma Urszula, ryba Florek czy książę Eryk i król Tryton to tylko część postaci zaprezentowanych na nowych materiałach. Kultowa bajka od Disneya powraca i tym razem będzie to jej aktorska adaptacja. Do tej pory Disneyowi tak dość średnio udawało się przenieść swoje animacje na dzieła z aktorami. “Alladyn” czy niedawny “Pinokio” zostały przyjęte z dość sporym dystansem. Z drugiej strony mamy hity pokroju “Cruelli”, ale czy “Mała Syrenka” ma potencjał, aby do nich dołączyć?

Tego na razie nie wiemy, ale mamy nieco lepszy pogląd na to, czym film może starać się nas przekonać. Będzie to więc aktorski film z wieloma elementami musicalu. Należy więc spodziewać się nowych interpretacji piosenek z animacji. Dostaniemy również polską wersję językową, która nie brzmi źle, ale z pewnością ciężko nie zauważyć braku synchronizacji ruchu ust z wypowiadanymi kwestiami.

W obsadzie pojawi się m.in. Halle Bailey, Jonah Hauer-King, Melissa McCarthy, Javier Bardem, Art Malik, Noma Dumezweni, Lorena Andrea, Kajsa Mohammar, Nathalie Sorrell, Karolina Conchet, Sienna King, Daveed Diggs oraz Awkwafina i Adrian Christopher. Za reżyserię odpowiada Rob Marshall, znany z “Chicago” czy “Piraci z Karabiów: Na nieznanych wodach”. Wygląda więc na to, że reżyser jest mniej więcej w swoim, musicalowo-morskim, klimacie. Możemy spodziewać się premiery filmu w polskich kinach już 26 maja. Zgaduję, że jakiś czas później trafi również na Disney+.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie